موسسه علمی آینده سازان

اشتراک در خوراک موسسه علمی آینده سازان
به‌روز شده: 35 دقیقه 34 ثانیه قبل

برگزاری آزمون شبیه ساز امتحان نهایی ویژه اعضا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

د, 02/04/1396 - 09:27

آزمون شبیه ساز امتحان نهایی ویژه اعضا قرارگاه استانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کل کشور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه علمی آینده سازان آزمون پنج شنبه مورخ ۰۷اردبیهشت ۹۶ همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد.

این آزمون ویژه اعضاء قرارگاه استانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایه تحصیلی سوم متوسطه در گروه ریاضی، تجربی و انسانی به صورت رایگان برگزار می گردد.

امتحانات نهایی از دسته آزمون های سرنوشت ساز هستند که در این نوع امتحانات بر خلاف کنکور سراسری از سوالات باز پاسخ (تشریحی) استفاده می شود بدلیل حساسیت بالا و برگزاری به صورت هماهنگ، این امتحانات برای دانش آموزان تولید اضطراب می نماید. موسسه در نظر دارد دانش آموزان با مواجه شدن با این نوع آزمون و قرار گرفتن در فضای مشابه با موقعیت واقعی امتحان، می تواند اضطراب آنها را کاهش داده و علاوه بر این بدلبل مرور و تمرین باعث موفقیت آن ها در امتحانات نهایی شود.

مرحله دم این آزمون ۲۱ اردیبهشت ۹۶ برگزار خواهد شد.

قابل توجه کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۶

چ, 01/30/1396 - 16:19

ثبت نام برادران و خواهران در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه امام صادق(علیه السلام) تا تاریخ ۱۳۹۶/۳/۱۵ تمدید شد.متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.isu.ac.ir مراجعه نمایید.

 

خود را برای امتحانات نهایی آماده کنید

س, 01/29/1396 - 19:21

برای موفقیت در هر امتحانی آشنایی با نمونه سؤال لازم و ضروری است، و ما این فرصت را برای شما دانش آموزان عزیز فراهم کرده ایم.

نمونه سؤال و پاسخ  امتحانات نهایی خرداد و شهریور ۹۱ تا ۹۵ در سه رشته علوم ریاضی-فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی می‌توانید در قسمت مورد نظر کلیک نمونه و دانلود کنید.

اطلاعیه آزمون شبیه ساز امتحان نهایی(۷ اردیبهشت)

د, 01/28/1396 - 12:30

آزمون شبیه ساز امتحان نهایی

امتحانات نهایی از دسته آزمون های سرنوشت ساز هستند که در این نوع امتحانات بر خلاف کنکور سراسری از سؤالات باز پاسخ(تشریحی) استفاده می شود. به دلیل حساسیت بالا و برگزاری به صورت هماهنگ، این امتحانات برای دانش آموزان تولید اضطراب می نماید. موجه شدن دانش آموزان با این نوع و قرار گرفتن در فضای مشابه با موقعیت واقعی امتحان می تواند اضطراب آنها را کاهش داده و علاوه بر این به دلیل مرور و تمرین باعث موفقیت آن ها در امتحانات نهایی می شود.

زمان برگزاری مرحله دوم آزمون ۹۶/۲/۷ در سراسر کشور

بودجه بندی آزمون به شرح ذیل می باشد:

 

اطلاعیه آزمون پیشرفت تحصیلی مرحله۵(۱۴ اردیبهشت)

د, 01/28/1396 - 11:00

آزمون پیشرفت تحصیلی(متوسطه اول و دوم)

آزمون پیشرفت تحصیلی از آن دسته آزمون هایی است که کاربرد زیادی در نظام آموزشی دارد. هدف اصلی این آزمون، بررسی روند رشد تحصیلی دانش آموزان در طول سال تحصیلی بوده و گزارش مستندی از وضعیت علمی دانش اموزان را در اختیار معلم و مدیر مجموعه آموزشی قرار می دهد. برونر یکی از بزرگان عرضه آموزش می گوید:«دانش آموزان همان گونه یاد میگیرند که از آن ها پرسیده می شود».

این سخن نشان می دهد پرسیدن و مهم تر از آن درست پرسیدن نه تنها موجب یادگیری می گردد، بلکه باعث تثبیت و تعمیق آموخته های دانش آموز می شود.

ویژگی های اصلی آزمون پیشرفت تحصیلی:

  • طراحی سؤالات مفهومی با رویکرو خلق موقعیت های جدید حل مسأله
  • تبدیل مفاهیم ذهنی و تئوریک کتاب درسی به مصادیق عینی و ملموس با هدف تسهیل و تعمیق فرآیند یادگیری
  • سنجش برای یادگیری به جای سنجش از یادگیری
  • طراحی و پیاده سازی تکنیک «تحلیل مشق»

زمان برگزاری آزمون ۹۶/۲/۱۴ در سراسر کشور

بودجه بندی آزمون به شرح ذیل می باشد.

 

سوالات امتحان نهایی رشته تجربی

ش, 01/26/1396 - 19:16
خرداد ۹۱ شهریور ۹۱ خرداد ۹۲ شهریور ۹۲ خرداد ۹۳ شهریور ۹۳ خرداد ۹۴ شهریور ۹۴ خرداد ۹۵ شهریور ۹۵ زبان فارسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود ادبیات فارسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود عربی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دین و زندگی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود زبان انگلیسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود زمین شناسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود ریاضی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود زیست شناسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود فیزیک دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود شیمی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود

نمونه سوالات امتحان نهایی رشته ریاضی

ش, 01/26/1396 - 19:07
خرداد ۹۱ شهریور ۹۱ خرداد ۹۲ شهریور ۹۲ خرداد ۹۳ شهریور ۹۳ خرداد ۹۴ شهریور ۹۴ خرداد ۹۵ شهریور ۹۵ زبان فارسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود ادبیات فارسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود عربی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دین و زندگی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود زبان انگلیسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود حسابان دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود هندسه دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود جبر دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود فیزیک دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود شیمی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود

سوالات امتحان نهایی رشته علوم انسانی

ش, 01/26/1396 - 19:00
خرداد ۹۱ شهریور ۹۱ خرداد ۹۲ شهریور ۹۲ خرداد ۹۳ شهریور ۹۳ خرداد ۹۴ شهریور ۹۴ خرداد ۹۵ شهریور ۹۵ زبان فارسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود ادبیات اختصاصی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود عربی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دین و زندگی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود ریاضی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود آرایه های ادبی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود تاریخ ایران و جهان دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود جغرافیا دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود فلسفه و منطق دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود جامعه شناسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود زبان انگلیسی دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود دانلود

همایش بررسی راهکارهای تقویت مهارت های حل مسأله خوانداری و محاسباتی/ تقدیر از معاونین و کارشناسان استان قزوین

ش, 01/26/1396 - 17:00

به گزارش روابط عمومی موسسه علمی آینده سازان، همایش بررسی راهکارهای تقویت مهارت های حل مسأله خوانداری و محاسباتی، ارزیابی سود سواد و سواد خواندن صبح روز پنجشنبه ۹۶/۱/۲۴ با حضور مسئولان کشوری و استانی آموزش و پرورش استان قزوین در سالن کوثر برگزار شد. در این همایش کارشناسان حوزه تولید محتوا آقایان موسوی و خیامی به بیان دیدگاه علمی خود در این حوزه پرداختند.

سیدعلی موسوی اظهار داشت: در مطالعات بین‌المللی، پیشرفت سواد خواندن یک برنامه ابتکاری برای ارزیابی توانایی خواندن کودکان در پایه چهارم ابتدایی است که ۴۰ کشور از سراسر دنیا در آن شرکت دارند، روند مطالعات بین‌المللی به فاصله هر پنج سال یک بار مورد سنجش و اندازه‌گیری قرار می‌گیرد.

موسوی ادامه داد: در کشور وضعیت مناسبی در بحث سواد خواندن در عرصه بین‌المللی وجود ندارد.

کارشناس حوزه تولید محتوا موسسه علمی آینده سازان اضافه کرد: سواد خواندن دو هدف کلی را دنبال می کند؛ نخست، کسب لذت ادبی و دیگری کسب تجربیات علمی بوده که به کارگیری این تجربیات در زندگی روزمره است.

موسوی با بیان اینکه سواد خواندن، آزمونی است که هر پنج سال یک بار بین ۴۰ کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: وضعیت ۱۰ ساله‌های جهان در این آزمون مشخص می‌شود.

وی با اشاره به دو ارزیابی مؤسسه IEA افزود: نخست ناظر بر توانایی ارزیابی دانش‌آموز از خواندن و نوشتن و دیگری یادگیری ریاضی که بیش از ۹۰ درصد اهداف آموزش دبستان را تشکیل می‌دهد که ۱۰ ساله‌ها برای این ارزیابی انتخاب شده‌اند.

*  سود سواد در کنار سواد خواندن مهم است

وی ادامه داد:  در سواد خواندن یک داستان در اختیار دانش‌آموز قرار می‌گیرد تا توانایی ارتباط دانش‌آموز با داستان مورد ارزیابی قرار گیرد سپس در مرحله دوم، متنی به دانش آموز داده می‌شود که هرگز آن را ندیده و موضوعی جدید برای دانش آموز است.

این کارشناس اضافه کرد: در این مرحله توانایی ارتباط دانش‌آموز با موضوع جدید مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خیامی سود سواد در کنار سواد خواندن را مهم دانست و تصریح کرد: سود سواد، ارزیابی‌ای است که بر اساس مؤلفه‌های ارزیابی که تمام دروس دانش‌آموزان را در برمی‌گیرد، از هنر برای یادگیری استفاده می‌شود.

وی افزود: در سود سواد داستانی داریم که دانش‌آموز باید خود را جای شخصیت داستان بگذارد و مسائل موجود در داستان را به تنهایی حل کند که این مسائل شامل تمام دروس مربوط به تحصیل دانش‌آموز و موجب یادگیری بهتر و عمیق‌تر در دانش‌آموز می‌شود که این امر با لذت همراه است.

در پایان همایش موسسه علمی آینده سازان از معاونین و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش به همراه مدیران مناطق استان قزوین تقدیر به عمل آورد.

 

جلسه هم اندیشی با منتخبان نمایندگان استانی

ي, 01/20/1396 - 12:47

به گزارش روابط عمومی مؤسسه علمی آینده سازان جلسه هم اندیشی با منتخبان نمایندگان استانی روز شنبه ۹۶/۱/۱۹ در محل مؤسسه برگزار گزدید. این جلسه در راستای بهبود کیفیت و ارتقای رضایتمندی جامعه مخاطب، ادارات کل آموزش و پرورش و همچنین نمایندگان استان ها به عنوان بازوی استانی با حضور مدیران ستادی و ۸ نفر از نمایندگان استان ها برگزار شد. محور های مورد گفتگو عبارتند از:

۱- خدمات تکمیلی آزمون و تنوع آزمون

۲- کیفیت فرآیند اجرای آزمون

۳- تبلیغات و اطلاع رسانی

۴- بازاریابی جدید و شیوه های اجرای آن

۵- تعامل با آموزش و پرورش و اتحادیه استان

۶- شیوه انتخاب نمایندگی در استان و شهرستان های تابعه

اطلاعیه برگزاری آزمون مسابقه علمی ۲۴ فروردین در سراسر کشور

د, 01/14/1396 - 16:02

مسابقه علمی

مسابقه علمی با سابقه ترین نسل آزمون های مؤسسه علمی آینده سازان است. در اینجا هم صحبت از رقابت و مسابقه است و هم صحبت از علم و دانش. هدف اصلی این آزمون ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای یادگیری می‌باشد که این مسأله از طریق جوایزی که در این مسابقه به نفرات برتر اهدا می‌شود ممکن میگردد، از طرف دیگر با توجه به اینکه در این آزمون دانش آموزان زیادی شرکت می‌کنند هر دانش آموز می‌تواند بفهمد که در کشور تقریبا در چه جایگاهی قرار دارد. مرحله دوم این آزمون پس از تعطیلات نوروز برگزار می‌گردد و دانش آموزان از فرصت تعطیلات نوروزی برای آمادگی جهت شرکت در این مسابقه استفاده می‌نمایند.

این آزمون در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم (دوم ابتدایی تا سوم دبیرستان) برگزار می‌گردد.

زمان برگزاری آزمون: ۹۶/۱/۲۴ در مدارس سراسر کشور

 

گزارشی از فعالیت های علمی-درسی ویژه اعضای قرارگاه ملی پسران و دختران + گزارش تصویری

ش, 12/21/1395 - 18:02

به گزارش روابط عمومی مؤسسه علمی آینده سازان، نشست قرارگاه ملی پسران و دختران از ۱۸تا۲۱ اسفدماه در تهران برگزار شد. از جمله فعالیت های علمی درسی این نشست در قرارگاه ملی پسران سخنرانی جناب آقای دکتر جعفری با موضوع برنامه ریزی و آمادگی برای امتحانات نهایی بود که روز چهارشنبه در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی(ره) برگزار شد. اعضای قرارگاه ملی عصر همان روز از موزه علم و فتاوری بازدید کردند.

در محل نشست قرارگاه ملی دختران سرکار خانم دکتر پورسیدآقایی سخنرانی کردند. از ابتدای ورود دانش آموزان به محل نشست مشاوره فردی در سه رشته ریاضی، تجربی، انسانی توسط مشاور مؤسسه انجام شد، همچنین مشاوره ای پیرامون روش تحصیل و فراهم سازی محیط مطالعه به مادران اعضاء ارائه داده شد.

در آخرین روز از نشست قرار گاه ملی پسران و دختران کتاب های سفارش شده توسط اعضاء که در جهت حمایت درسی انجام شده بود به تک تک عزیزان تقدیم شد.

آموزش طرح حمایت درسی ویژه اعضا قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

س, 12/10/1395 - 15:56

جهت دریافت کتاب های مورد نظر ابتدا مطابق شکل زیر گزینه “حمایت درسی ویژه اعضا قرار گاه ملی” را انتخاب کنید.

 

سپس مجموعه درسی مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

 

در این مرحله مطابق شکل، کتاب هایی را که نیاز دارید به سبد خرید خود اضافه کنید.

 

 

حال مطابق شکل زیر سبد خرید را انتخاب نمایید.

 

 

مطابق مراحل یک و دو در شکل زیر، ابتدا نام کتاب های مورد نظر و تعداد آنها را چک نمایید. در مرحله بعد گزینه “به روزرسانی سبد خرید” را انتخاب کنید. دقت نمایید که قیمت کل از اعتبار کوپن شما بیشتر نباشد. حال مطابق مرحله چهار در شکل زیر کد کوپن خود را وارد نمایید. در نهایت “اتمام خرید-ادامه” را کلیک نمایید.

 

 

پس از وارد کردن اطلاعات خود، دکمه “ثبت سفارش” را کلیک نمایید.

 

 

چنانچه صفحه ای مشابه شکل زیر دریافت کردید عملیات شما با موفقیت انجام پذیرفته است. حتما این صفحه را پرینت بگیرید و نزد خود نگاه دارید.

ثبت نام آزمون های علمی در استان اصفهان سال تحصیلی ۹۶-۹۵

د, 12/09/1395 - 21:00

جهت دریافت فرم ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم ثبت نام ۹۶-۹۵

 

پاسخ تشریحی آزمون تیزهوشان سیستان و بلوچستان

ش, 12/07/1395 - 17:56

برای مشاهده پاسخ تیزهوشان پایه ششم ابتدایی سیستان و بلوچستان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

P6پاسخ تشریحی تیزهوشان 

 

 

صفحه‌ها