96/10/9 - 10:17
شماره مطلب : 10227

برگزاری نشست بصیرتی بمناسبت 9 دی ماه ویژه مادران اعضای اتحادیه(96/10/9)

نشست بصیرتی بمناسبت 9 دی ماه ویژه مادران اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در روز پنج شنبه هفتم دی ماه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین افشین فر قائم مقام رسیدگی به امور مساجد استان در محل حسینیه اتحادیه بجنورد برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی  دانش آموزان استان خراسان شمالی در ابتدای این نشست یاسر خطیب مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان ضمن خیر مقدم به مادران اعضای اتحادیه ضمن تشریح برنامه های اتحادیه به بیان موضوعاتی پیرامون حماسه 9 دی ماه اشاره نمودند

سپس در بخش دیگر مراسم  افشین‌فر قائم مقام رسیدگی به امور مساجد استان  در نشست بصیرتی 9 دی ویژه مادران اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان خراسان شمالی برگزار شد گفت:سکوت در مقابل فتنه، برخی‌ها را با خود می‌برد، بنابراین از مقابل فتنه‌ها نباید بدون توجه گذر کنیم و به نوعی سکوت در فتنه‌ها همان همراه شدن با جریان است.

 خاطرنشان کرد: باید هر روز همراه با خانواده مسائل اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی را بررسی کنیم و تجربه بزرگی را کسب کنیم تا ذهنمان در تحلیل مسائل عادت کند.

وی افزود: برای فرزندان خود چند مرجع فکری امین قراردهیم  و آن ها را با مسائل مختلفی که در سطح جامعه رخ میدهد آشنا و مطلع کنیم.

حجت الاسلام افشین‌فر با اشاره به این که حالت ایمانی در انسان آرامشی را ایجاد میکند گفت: این موضوع فرصتی را برای تقویت عقلانی فراهم می‌سازد، بنابراین محیط‌های امن نوعی امنیت فکری به ما خواهد بخشید.

وی با تاکید بر حضور جوانان در فعالیت های گروهی و همفکری با آنان توسط خانواده گفت: امروز یکی از آسیب‌های جدی فضای تربیتی که در پیش روی جامعه ما است، همان فردگرایی است که انسان‌ها تصور این را دارند که در جمع هستند ولی انسان‌های تنها آسیب پذیرهستند و باید این خلا را از بین برد.

قائم مقام  رسیدگی به امور مساجد استان  ادامه داد: کانون خانواده در این مسئله بسیار حائز اهمیت است و باید خانواده دار بود و تلاش خود را برای این انجام دهیم که فرزندانمان، خانواده را همچون پشتیبان خود در نظربگیرند.

حجت الاسلام افشین‌فر در پایان با تاکید بر اهمیت حضور جوانان در مساجد گفت: خانواده‌ها باید جوانان را با مساجد انس دهند و این زمینه را برای آن ها فراهم کنند تا به تربیت اخلاقی، معنوی و اجتماعی آن‌ها کمک کنند.

تصاویر