96/10/14 - 20:32
شماره مطلب : 10268

برگزاری دومین نشست از “سلسله برنامه های هم اندیشی مربیان”(96/10/14)

دومین نشست از “سلسله برنامه های هم اندیشی مربیان “با هدف هم افزایی و هم فکری در جهت بالا بردن سطح کیفی آموزشی در اتحادیه خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان جنوبی،  دومین نشست از “سلسله برنامه های هم اندیشی مربیان” روز دوشنبه ۱۱ دی ماه در اتاق معاونت فرهنگی_تربیتی خواهران استان برگزار شد.

این نشست با هدف هم افزایی و هم فکری  در جهت بالا بردن سطح کیفی آموزشی با بحث و تبادل نظر پیرامون آسیب های تربیتی دانش آموزان در جامعه، مدرسه و خانواده برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین گرامی به مبحث ارتباط گیری و ارتباط بین دانش آموزانی که دچار مشکلات اجتماعی شده اند پرداخت و هر کدام از مربیان و سرگروه ها دیدگاه و نظرات خود را اعلام نمودند.

وی در ادامه محبت و ارتباط دانش اموزان با خانواده را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: مهر و محبت در افزایش استحکام خانواده و روابط عاطفی آن ها با خانوده حرف اول را می زند و عاطفه مادری، رفتارهای عاقلانه و عاشقانه در خانواده های سالم رواج بیشتری دارد.

عاطفه مادری اساس شکل دهی شخصیت فرزند را تشکیل می دهد و از دریافت محبت زن از مرد نشات می گیرد و در واقع مهر و علاقه گرانقدرترین دارایی هر خانواده است و توشه ای است که با داشتن تمام نداشته ها جبران می شود و خوشی و خرمی را در زندگی انسان وارد می کتد.

در پایان مصوب شد که در نمایشگاه مدرسه ی انقلاب آسیب های تربیتی دانش آموزان مورد توجه قرار بگیرد و همچنین در نشست بعدی پیرامون محبت در خانواده بحث و گفتگو انجام گیرد.