92/5/3 - 14:00
شماره مطلب : 1052
خبرگزاری ایرنا:

نامه اعضا مجمع مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به روحانی

تهران - اعضا مجمع مركزي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان به رييس جمهور منتخب حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني نامه نوشتند.

نمايندگان دانش آموزان درباره دلايل انتخاب حال حاضر براي نامه نوشتن به رييس جمهور منتخب عنوان كردند ممكن بود اگر نامه را زودتر مي نوشتند در بين انبوه پيام ها گم مي شد و به چشم نمي آمد.
نمايندگان دانش آموزان همچنين درنامه شان، اظهار اميدواري كردند كه روحاني در كشاكش كارهاي پرحجم خود فرصتي پيدا كند تا اين چند سطر را بخواند.
در اين نامه كه به دغدغه ها و نگراني هاي دانش اموزان و معلمان اشاره شده آمده است:‌ ما در مدارس و دبيرستان‌هايمان از نزديك با دغدغه و نگراني‌هاي معلمان عزيز آشنا هستيم. ما كمبودهاي مالي و نارسايي‌هاي آموزشي و پرورشي را بيش از هر كس ديگر احساس مي ‌كنيم، چيزي كه هست اين است كه بر زبان نمي‌آوريم، اما باور كنيد درد معلمان را درد خود مي‌دانيم.
دانش آموزان، خطاب به رييس جمهور منتخب در اين نامه اظهار داشتند:‌ بعد از ۱۰ سال تحصيل از ضعف و نارسايي نظام آموزشي كنوني رنج مي‌بريم و مي‌دانيم كه نسخه تربيت خودمحور و پرورش نسل پرسشگر و جهادگر، بر مبناي تربيت حماسي و جهادي، داروي علاج دردهاي امروز ما است. همان كه تا حدود زيادي در سند تحول بنيادي آموزش و پرورش (كه ميثاق ملي همه‌ ما در تحقق آن آرزوي بزرگ است) آمده است.
دانش آموزان در اين نامه خطاب به روحاني اعلام كردند: قطعاً اين روزها اولويت اصلي شما معيشت ما و ديگر اقشار مردم ايران است، پرداختن به اين اولويت اساسي هم تكليف شماست هم انتظار همه ما، اما تقاضايمان اين است در انتخاب يار همراه و هم‌سنگر اصلي‌تان براي هدايت كشتي تعليم و تربيت نسل آينده‌ساز، نهايت هوشمندي و دقت را كه از شما انتظار مي‌رود به كار بگيريد.
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي و امور بين الملل دفتر مركزي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان، امضا كنندگان اين نامه از رييس جمهور منتخب خواسته اند تا وزيري برآمده از متن معلمان دلسوز و تلاشگر را انتخاب كند كه دغدغه‌ي اصلي او تربيت نسل مؤمن و انقلابي و اولويت اصلي‌اش حركت در مسير تحقق سند تحول آموزش و پرورش باشد.
اجتمام(۱)۱۷۷۶**۱۵۵۸                 

http://irna.ir/html/1392/13920502/80749732.htm