92/8/11 - 06:47
شماره مطلب : 1582

به بهانه درگذشت ابوالشهدا، حاج عباس نژادفلاح

استان البرز سابقه تقدیم بیش از 6000 شهید را در کارنامه خود دارد که بسیاری از این شهدا جزو خانواده‌های دو، سه و چهار شهید هستند. خانواده هایی با دو شهید نظیر فهیمده، عبادی، دهباشی و.. خانواده‎هایی باسه شهید نظیر نصیری‎ها، غیاثی‎ها، علافی‎‏ها و ... و خانواده‎هایی با چهار شهید نظیر شهیدان نژاد فلاح و قریشی.
به بهانه رحلت پدر شهیدان نژاد فلاح، دو خانواده 4 شهیدی استان البرز را در این چند خط معرفی می‎کنیم.
 
شهیدان نژادفلاح:
 
شهیدان اسدالله، غیاثعلی، شعبانعلی و رضا نژاد فلاح در خانواده ای مذهبی و عاشق اهل بیت(ع) در روستای خور از توابع شهرستان ساوجبلاغ به دنیا آمدند. پدرشان، حاج عباس نژادفلاح از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که نقش مؤثری در انقلابی شدن مردم منطقه داشت. با شروع جنگ تحمیلی این چهار برادر با عشق و علاقه فراوان به جبهه ها شتافتند و نگذاشتند خللی در مسیر انقلاب به وجود بیایید و سرانجام نیز به شهادت رسیدند. 
 شهید شعبانعلی نژادفلاح که سمت معاون بهداری لشکر 10 سیدالشهدا (ع) را نیز بر عهده داشت در قسمتی از وصیت نامه خود می نویسد:
خدایا اگر بدانم در درگاه تو مورد مقبولیت واقع می شوم، اگر مشکلات به اندازه تمامی کوهها بر گردنم فشار آورند آهی نخواهم کشید. خدایا دوست دارم که خود را در خون خود ودر راه تو با اخلاص کامل غوطه ور ببینم. نگذارید اهداف و حرکت اسلامی این انقلاب عظیم که به رهبری خمینی بت شکن آغازین گرفته به فراموشی سپرده شود.
 
 
شهیدان قریشی:
 
شهیدان سیدعباس، سیدجمال، سیدمحمد و سیدعلی‌اصغر قریشی در روستای برغان از توابع شهرستان کرج در خانواده‌ای مذهبی و عاشق اهل بیت(ع) بدنیا آمدند. تربیت صحیح پدر و مادر که خود از متدینین و معتمدین منطقه بودند، باعث شد که این عزیزان در مسیر اسلام و قرآن پرورش یافته و خود را فدایی انقلاب و امام نمایند. علاوه بر این چهار شهید گرانقدر که  در  فاصله حدود ‌یکسال به شهادت رسیدند، عموی بزرگوارشان (شهید سیدکمال قریشی) که به علت فعالیتهای انقلابی توسط منافقین کوردل در محل کارش ترور شد و به شهادت رسید و پسرعمویشان (شهید سیدمحمود قریشی) که در عملیات خیبر به فیض شهادت نایل آمد، باعث سربلندی بیشتر این خانواده گردیده است تا همگان – علی الخصوص دشمنان این نظام – بدانند که، هستند خانواده‌هایی که به جهت اعتلای نام اسلام و کشور عزیزمان، پاره تن و عزیزان خود را در این راه فدا نمایند.
 
 شهید سید علی اصغر قریشی در قسمتی از وصیتنامه اش می نویسد:
 
از شما می‌خواهم مبادا در مقابل این موهبت الهی که اگر نصیبم شد ناسپاسی کنید. پدرم! مگر شما نمی‌گوئیدکاش من به جای حسین(ع) داغ از دست‌دادن فرزندان خود را تحمل می‌کردم، حال مگر خمینی فرزند حسین نیست،مگر جبهه‌های ما کربلانیست.
 
اگر کسی الان مطیع امام نباشد، اگر الان کسی باشد که توجه به جبهه نکند در زمان ظهور امام زمان(عج) هم در مقابل امام زمان خواهد ایستاد.... اگر واقعاً عاشق اباعبدا.. (ع) هستید بیایید زوار کربلا شویم؛ و زوار کربلا هم اکنون در جبهه مشغول نبرد است تا ان شاء ا.. راه کربلای حسینی را باز نماید.
 
تصاویر