92/8/15 - 12:29
شماره مطلب : 1671
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی‎اکبری:

ماجرای کربلا را عشق ساخت

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان گفت: ماجرای کربلا را عشق ساخت و این حادثه عظیم تمام تار و پودش با عشق بافته شده است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‎الملل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان، حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی‎اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، سید و سالار شهیدان که ظهر امروز 15 آبان در دفتر مرکزی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان برگزار شد، با بیان اینکه واقعۀ عاشورا طی سالیان متمادی از منظرهای مختلف بررسی شده است، گفت: تا وقتی که پای عشق به میان نیاید، حق مسئله ادا نمی‎شود.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان افزود: ماجرای کربلا را عشق ساخت؛ و این حادثه عظیم تمام تار و پودش با عشق بافته شده و تنها تحلیل عاشقانه و محبانه است که می‏تواند از عهدۀ بیان این کار عظیم بر‎آید.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی‎اکبری اظهار داشت: بابی که خداوند متعال بین خود و بندگان باز کرده و بزرگترین بشارت برای بندگان این است که انسان بتواند در ارتباط با خدا، وارد ارتباط محبانه و دوستانه شده و خداوند را به عنوان دوست خود انتخاب کند.
وی با اشاره به آیاتی که در قرآن کریم در رابطه با این موضوع وجود دارد افزود: انسانها می‎توانند به درجه‎ای برسند که خداوند متعال آنها را دوست بدارد، یحبهم و یحبونه... .
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی‎اکبری با بیان اینکه عشق اول از معشوق سر می‎زند، گفت: زمینه را خداوند فراهم کرده است. گِل انسان به آب محبت حق سرشته شده است. وی ادامه داد: خداوند جمال محض و کمال مطلق است. اگر انسان در جاذبۀ این جمال و کمال قرار گیرد، طاقت از کف داده و مجذوب می‎شود.
وی عنوان کرد: ابا عبدالله(ع) به نیابت از انسان حرف آخر را در این باب عرضه کرد و به این ترتیب ماجرای آفرینش و سر خلقت که مستوری می‎کرد، افشا شد.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی‎اکبری بیان داشت: صدر خصال اهل حقیقت، عشق است. رئیس خصال همۀ آنها عشق است. خدای متعال آنها را دوست دارد و در قرآن هم اشاره شده است، چون پاک اند، چون تواب‎اند و با تمام جان خود به سوی حق برگشته‎اند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان گفت: به کمتر از سر کشیدن جام مهر الهی قانع نباشید. شما که با حسین(ع) آشنا شدید نباید به هر چیزی قانع باشید. وی افزود: باید فطرت اصلی خود را ذیل شخصیت حسین(ع) پیدا کنید و به کمتر از عشق خدا نباید قانع شوید.
وی با اشاره به دعای عرفه بیان داشت: در دعای عرفه می‏خوانیم «خسارت زده باد دستانی که در تجارت عشق تو شرکت نکرد»، حواستان باشد جزو نفرین حسین(ع) نباشید.
 
 
تصاویر