95/9/14 - 12:08
شماره مطلب : 7802

جزئیات طرح «لشگر فرشتگان» تشریح شد/ سرگذشت پژوهی و شناسایی زن مجاهد مسلمان ویژه دانش آموزان

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان جزئیات طرح «لشگر فرشتگان» را تشریح کرد و گفت: این طرح ویژه دختران در متوسطه دوم اجرا می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان امروز در نشست خبری با تشریح طرح لشکر فرشتگان گفت: لشکر فرشتگان دوره‌های سرگذشت پژوهی و پاسداشت زنان مجاهد مسلمان است که از سال ۹۲ در امتداد طرح همکلاسی آسمانی به صورت تخصصی در حوزه دختران مطرح شد و توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همه ساله عملیاتی می‌شود.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان کرد: در لشکر فرشتگان تمرکز بر روی دو اولویت اصلی است که می‌توان به جاری سازی موضوع شهید و شهادت به عنوان یک ظرفیت تربیتی در مدارس دخترانه و بررسی و واکاوی ابعاد مجاهدت های یک قانون در عرصه‌های مختلف جهاد اشاره کرد.
وی تصریح کرد: لشکر فرشتگان توسط گروه‌های سرگذشت پژوهشی در مدارس و گروه‌های برگزارکننده یادواره‌های شهری در قرارگاه‌های عملیات شهری اجرا می‌شود.
علامتی تاکید کرد: این طرح در حال حاضر ویژه دانش‌آموز دختر مقطع متوسطه دوم است که در آینده‌ای نه چندان دور توسط دختران مقطع متوسط اول نیز اجرا می‌شود.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به اهداف طرح لشکر فرشتگان گفت: تقویت هویت انقلابی، پیوند قلبی و احساس مسئولیت نسبت به ارزش‌های اسلامی و انقلاب در پرتو زنان انقلاب اسلامی، شناخت استعدادها و توانمندی‌ها، شناخت دانش‌آموزان دختر از توانمندی زنان در عرصه مجاهدت و پایداری و کشف و سهم زنان در تحقق جهاد کبیر از برخی اهداف این طرح است.
وی با بیان اینکه این طرح در سطح مدرسه‌ای و شهری و ملی برگزار می‌شود، گفت: در سطح مدرسه‌ای دانش‌آموزان با تشکیل گروه‌های سرگذشت پژوهی و شناسایی زن مجاهد مسلمان به مصاحبه و گفتگو با او می‌پردازند. همچنین در سطح شهری نیز اعضای قرارگاه شهری بر اساس سرگذشت پژوهش‌های انجام شده در سطح مدرسه‌ای، یادواره‌های شهری برگزار می‌شود که اجرای این مرحله منوط به اجرای سرگذشت پژوهی در سطح منطقه است.
علامتی بیان کرد: افتتاحیه طرح لشکر فرشتگان اواخر آذرماه یا اوایل دی ماه برگزار می‌شود و در آبان ماه سال تحصیلی آینده یادواره ملی جشنواره لشکر فرشتگان را خواهیم داشت. دبیرکل اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: این کار در بستر دفاع مقدس انقلاب اسلامی است و هر زن مجاهد مسلمانی که در پیروزی،‌ استمرار و تثبیت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرده باشد فارغ از دسته‌بندی‌های جناحی می‌توانند در این طرح قرار گیرند.
در ادامه این نشست مریم ملکی معاون برنامه‌سازی و توسعه شبکه خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز، اظهار داشت: در حوزه دختران به دنبال شناسایی نیاز به دختران دانش‌آموز در حوزه شهید و شهادت بودیم که در این خصوص بحث لشکر فرشتگان را دنبال کردیم.
وی عنوان کرد: گروه‌های 3 تا 5 نفره سرگذشت‌پژوهی تشکیل می‌شود و در فاز اول این طرح به بحث انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخته می‌شود.
ملکی متذکر شد: 2 تا 3 ماه کار کارشناسی در این خصوص انجام گرفته است و نگاه ما این است که در سال‌های ‌آینده کنگره بین‌المللی در این خصوص برگزار کنیم.
معاون برنامه سازی و توسعه شبکه خواهران در خصوص تقدیر از زنان هنرمند مجاهد نیز تأکید کرد: نگاه ما نیز در این خصوص نگاه ویژه‌ای است تا اگر کار هنری انجام شده باشد به آن توجه کنیم.
 
تصاویر