95/9/20 - 11:29
شماره مطلب : 7836

برگزاری اردوی "از مدرسه تا مدرسه" ویژه دانش‌آموزان انجمن اسلامی

اردوهای راهیان نور با عنوان «از مدرسه تا مدرسه» با محوریت نشر فرهنگ دفاع مقدس و تقویت ارزش‌های دفاع مقدس ویژه دانش‌آموزان متوسطه دوم انجمن اسلامی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی تاثیرگذار در کشور اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی است.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: امروز همه وظیفه داریم که پیام شهدا و امام شهیدان (ره) را به نسل جوان انتقال دهیم که ارزش این کار کمتر از شهادت نیست.
علامتی با بیان اینکه اردوی راهیان نور؛ بازخوانی و تقویت فرهنگ حماسه و ایثار گری است، خاطر نشان کرد: این اردو زمینه‌‌ساز  آشنایی و ارتقاء نگرش دانش‌آموزان نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهیدان و جانبازان دوران دفاع مقدس است.
وی از اردوهای دانش‌آموزی به عنوان تمرینی برای زندگی کردن نام برد و اظهار کرد: در اردوهای راهیان نور مهارت‌آموزی، تربیت حماسی و مسائل اجتماعی نیز به دانش‌آموزش آموزش داده می‌شود.
وی با بیان اینکه دفاع فرهنگی در هر زمان و مکانی در کشور ضروری است، بر نهادینه کردن فرهنگ دفاع در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی تاکید کرد.
علامتی خاطرنشان کرد: این اردو در شش مرحله می‌باشد که در مرحله اول اردوی راهیان نور از 10 مهر تا دوم اردیبهشت در نیمه اول و دوم سال تحصیلی دانش‌آموزان دختر و پسر متوسطه دوره دوم به مناطق جنگی با هماهنگی بسیج دانش‌آموزی اعزام می‌شوند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در راستای بهره‌مندی و انس دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی از اردوهای راهیان نور، پیرو تفاهم‌نامه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و سازمان بسیج دانش‌آموزی، اردوهای راهیان نور در سال تحصیلی جاری با عنوان «از مدرسه تا مدرسه» برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است بر اساس برنامه ریزی‌ها کاروان‌ها به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور سفر می‌کنند و دانش‌آموزان انجمن اسلامی با شهدا پیمانی دوباره می‌بندند.