95/9/21 - 15:49
شماره مطلب : 7847

«گفتمان‌سازی» شرط اصلی تحقق الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گردهمایی اعضای قرارگاه ملی دختران پیرامون گفتمان‌سازی راهبرد ویژه‌ی انجمن‌های اسلامی در مقطع کنونی به ایراد سخنرانی پرداخت.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گردهمایی اعضای قرارگاه ملی دختران با اشاره به گفتمان‌سازی در حوزه دختران گفت: مقصود از گفتمان‌سازی، گفتمان‌سازی راهبرد ویژه‌ی انجمن‌های اسلامی در مقطع کنونی است. 
وی گفت: گفتمان‌سازی در بیان رهبر معظم انقلاب دارای دو تشبیه است که در تعبیر نخست گفتمان‌سازی مثل دمیدن پیوسته در وسیله‌ی فشاری است که  می‌تواند آب یا مایه‌ی حیات یا هوا را به نقاط مختلف که مورد نظر است، برساند. باید دائم به این دم دمید تا این اشتعال همیشه باقی بماند. این کار هیچ نباید متوقف شود.
و در تشبیه دوم گفتمان‌سازی می‌توان گفت گفتمان یک جامعه مثل هواست، همه تنفسش می‌کنند، چه بدانند، چه ندانند.چه بخواهند و چه نخواهند.
علامتی خاطرنشان کرد: در این جلسه به چرایی، چیستی و چگونگی گتمان‌سازی خواهیم پرداخت که در مرحله اول چرایی گفتمان‌سازی مد نظر است لازمه‌ی تحقق الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت و رسوخ آن در میان نخبگان، گفتمان‌سازی آن در جامعه است و «گفتمان‌سازی» شرط اصلی تحقق الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است و این دلیلی اصلی گفتمان‌سازی است. 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: انجمن‌های اسلامی از یک سو مسئولیت سنگین‌تری در راستای گفتمان‌سازی دارند و از سوی دیگر شایستگی‌ها و ظرفیت‌های ممتازی هم دارند که سابقه و پیشینه‌ی انقلابی، خون 16هزار شهید عضو، نگاه ویژه و تعبیر غریق نجات از سوی رهبر انقلاب باعث شده است تا مسئولیت سنگینی در راستای گفتمان‌سازی داشته باشد و اعضای خودجوش و خود انگیخته، حضور مستقیم نماینده رهبر انقلاب، پرچمداری جنبش دانش‌آموزی شایستگی‌ها و ظرفیت‌های ممتاز انجمن‌های اسلامی در جهت گفتمان‌سازی می‌باشد.
وی گفت: در بعد چگونگی گفتمان‌سازی 3 نکته کلیدی مطرح است که عبارتند از استمرار عمل، پیگیری و مایوس نشدن است در هيچ شرائطى در كوتاه‏مدت، آرمان‏هاى بزرگ تحقق پيدا نمى‏كند. آرمان‏هاى بزرگ احتياج به استمرار عمل دارد. كار را بايستى به صورت پيگير دنبال كرد و از آن مأيوس نشد تا به نتيجه برسد.
علامتی خاطرنشان کرد: فکر کردن، گفتن، نوشتن و انعکاس در مجامع مسیر گفتمان‌سازی است مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از برگزیدگان و نخبگان علمی فرمودند: فكر كنيد، بگوئيد، بنويسيد، در مجامعِ خودتان منعكس كنيد؛ آن كرسى‌هاى آزادانديشى را كه من صد بار - با كم و زيادش - تأكيد كردم، راه بيندازيد و اينها را هى آنجا بگوئيد؛ اين مي‌شود يك فضا. وقتى يك فضاى گفتمانى به وجود آمد، همه در آن فضا فكر مي‌كنند، همه در آن فضا جهت‌گيرى پيدا مي‌كنند، همه در آن فضا كار مي‌كنند؛ اين همان چيزى است كه شما مي‌خواهيد. 
وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: ترویج گفتمان اسلام در خصوص زن و تخریب و تقبیح گفتمان غرب در خصوص زن موضوعات پیشنهادی برای انجمن‌های اسلامی دختران است. 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: برنامه‌های پیشنهادی برای انجمن‌های اسلامی در مسیر گفتمان‌سازی برگزاری خیمه‌های معرفت،ب رگزاری هم اندیشی‌های علمی و فکری، تولید نشریه و تبلیغات محیطی در مدرسه و بهره‌مندی از ظرفیت صبحگاه می‌باشد.
 
تصاویر