95/10/5 - 13:45
شماره مطلب : 7944
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

لشگر فرشتگان حکایت آرمان‌خواهی دختران و زنان شهیدپرور کشور است

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در آیین افتتاحیه همایش "لشگر فرشتگان" گفت: لشگر فرشتگان نمادی از جبهه حق علیه باطل است که تبار آن به تاریخ درخشان توحیدیانمی رسد؛ لشگر فرشتگان بستر تجلی تربیت حماسی، حکایت آرمان‌خواهی دختران و زنان شهیدپرور است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان،حامدعلامتی در مراسم آئین افتتاحیه دوره سرگذشت‌پژوهی و یادواره شهدای زنان مجاهد با عنوان"لشگر فرشتگان" که امروز یکشنبه 5 دی‌ماه در دبیرستان شهدای هفتم تیر برگزار شد اظهار داشت: دختران و مادران در طول تاریخ با پافشاری بر اعتقادات خود و ارزش‌های اسلامی با وجود این که در ظاهر در اقلیت بودند و فشار سنگینی از افکار عمومی بر آنها حاکم بود با عزت نفس در سختی‌ها و مصیبت‌ها غلبه کردند که این ویژگی مشترک روحیه بانوان تاریخ‌ساز است که حتی رفتارشان از مردان جهادگر شگفت انگیزتر بوده است.
وی ادامه داد: جنبش فاطمی دختران تحت عنوان لشکر فرشتگان همین راه را دنبال می‌کند. در دوران اقتدار نظام اسلامی با توجه به شرایط خاص اجتماعی فرهنگی که با آن مواجه هستیم نبرد تمام عیاری در عرصه جهاد اکبر ادامه دارد و باید به میدان بیاییم و با بهره‌گیری هوشمندانه از سیره شهدا به مبارزه با سبک زندگی غربی و ترویج الگوی اسلامی و انقلابی بپردازیم و از تنهایی و اقلیت نهراسیم.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان عنوان کرد: افسران جنگ نرم علی‌الخصوص در میان دختران جوان ممکن است زیرفشار بمباران روانی دشمن اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و روحیه خود را ببازند و تیر زهرآگین شبهات ممکن است چنان بر قلبشان بنشیند که همراهی با جمع و اکثریت به ظاهر غالب را بپذیرند و به تدریج گوهرهای وجودی خود را از دست بدهند.
وی گفت: گفتیم به ظاهر غالب زیرا در دریا گنجینه‌های بی‌شماری نهفته است که در نگاه سطحی به چشم نمی‌آیند اما رسم دریا این است که زباله‌های خود را به بیرون از ساحل می‌اندازد. بی‌تردید جلوه‌گری خودباختگان در جامعه اسلامی ما هم با منطق دریا باید سنجیده شود. پر هیاهو بودن و سرو صدا کردن، پرشمار به چشم آمدن و مرعوب کردن ادبیات رایج این اقشار پرمدعای جامعه است.
علامتی افزود: فرهیختگان و غرب‌زدگان و غرب نشناسان نعمت انقلاب بریدگان و سرخوردگان لشگری هستند که در برابر جهاد اکبر جنبش فاطمی اعتماد به نفس دختران جوان مومن و عفیف را نشانه رفته‌اند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اضافه کرد: اعضای جنبش فاطمی لشکر فرشتگان همانند بانوان اسوه و الگوی تاریخ آمادگی دارند به تنهایی در برابر این فضای به ظاهر غالب قد علم کنند و حجاب خود را به رخ بکشند و از حق دفاع کنند و حقیقت را به حق قیمتی پاسداری نمایند.
وی گفت: برای تاریخ‌ساز شدن همه شرایط برای جنبش فاطمی مهیاست و اعضای جنبش باید خود را برای مقابله با پنتاگون شیطانی تهدید و تمسخر و شبهه و شهوت آماده کنند. رسم غریق نجاتی این است که دیگران را هم با ذره‌ای که حلقه‌های فولادش از بصیرت، حیا، توکل و توسل، امید، انتظار و اعتماد ولایتمداری به نفس بافته شده است خیانت کنند و نباید در این راه بگوییم دشوار و طاقت فرساست که بانوان تاریخ ساز این موضوع را در کهکشانی از بستر فرشتگان به اثبات رسانده‌اند.
علامتی تصریح کرد: بسیاری از بانوان جهادگر در عرصه‌های علمی و فرهنگی و نظامی یک صفت مشترک داشتند و همه از نظر جلوه‌های ظاهری دنیا در اقلیت بودند و با ایمان و اعتماد به نفس خود تاریخ‌ساز شدند و در این میان نام ده‌ها و صدها دختر و مادر شهید مانند سهام و خیام‌ها ... در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌درخشد آنان که در زندان‌های رژیم منحوس پهلوی در صف مقدم تظاهرات، در خط مقدم و پشت جبهه نبرد با دشمن، تاریخ‌ساز شدند و حماسه آفریدند و با لشگری از فرشتگان به مصاف باطل رفتند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اضافه کرد: لشگر فرشتگان جبهه پر رمز و راز بانوان شهید مجاهد و انقلابی مدرسه و دانشگاه و جلوه‌گاه آموزش و تربیت بر مبنای الگوی تعالی دختران جامعه اسلامی است و آنها فقط از گذشته حرف نمی زنند بلکه سخنشان از جنس امروز و فرداست. زیرا شهادت و شهادت خواهی هیچگاه مندرس نمی‌شود.
وی ادامه داد: طرح لشکر فرشتگان به قصد تفحص در سیره و زندگی دختران و بانوان شهید سامان یافته که یک طرح محوری و مبنایی است و امید است که به همت والای شما 700 دفتر آماده شده به 7000 برسد.
علامتی گفت: لازم است که از شهدا یاد کنیم زیرا آنها حیات طیبه و انقلاب و نظام اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند و شهدای دفاع مقدس و دوران انقلاب اسلامی و یاد کنیم از 300 هزار مادر و همسر شهیدی که دامان تربیت و مجاهدتشان فرزندان و مردانشان را به معراج شهادت برد و ارج می‌نهمیم مقام مادران و دختران و همسران صبور جانبازانی که هنوز که هنوز است در خانه و منازلشان عطر فرشتگان را با هر نفس عزیزشان استشمام می‌کنند. علاوه بر این باید از پایداری همسران، مادران و دختران شهدای هسته‌ای و شهدای علم و دانش در عرصه توانمندی نظامی ایران اسلامی ارج می‌نهیم و از مادران، همسران و دختران شهدای مظلوم حرم که در غوغای مسابقه تجمل‌گرایی و دنیاخواهی الگوی سبک زندگی را به رخ جهانیان می‌کشند و میثاق با ولایت و رهبری و شهیدان را به ما می‌آموزند یاد می‌کنیم.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: یاد می کنیم از بانوی مجاهد و انقلابی خانم دباغ که الگوی عینی بانوی مسلمان و انقلابی امروز است. امیدواریم گام چهارم سرآغاز فصل جدیدی در جریان‌سازی جنبش فاطمی شما خواهران انقلابی و تلاشگر باشد و سهم مجاهدت شما در احیای نام و یاد و خاطره دختران و بانوان شهید دوچندان گردد. تا غبار فراموشی و مظلومیت از نقش پنهان اما تاثیرگذار زنان و دختران جامعه اسلامی زدوده شود.
تصاویر