95/10/11 - 14:47
شماره مطلب : 7985

جلسه منتخبان قرارگاه شهری مدارس شهرستان قزوین برگزار شد

جلسه منتخبان قرارگاه شهری مدارس شهرستان قزوین با محوریت حماسه 9 دی در اتحادیه استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان قزوین، جلسه منتخبان قرارگاه‌های شهری مدارس شهرستان قزوین با محوریت حماسه 9 دی با حضور محمدرضا فلاح مسئول اتحادیه استان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مسئول اتحادیه استان پیرامون حماسه 9 دی گفت: سه عنصر مهم در خلق حماسه 9 دی و خنثی ساختن نقشه‌های شوم استکبار دخالت داشت که عبارت بودند از «عنایت خداوند»، «تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری» و «حضور و همراهی خیره کننده مردم در صحنه». واگر هریک از این عناصر وجود نداشت یا پررنگ نبود. قطعا دشمن به آرزوی دیرینه خود می‌رسید.
فلاح گفت: حماسه 9 دی نماد بارزی از ابراز ارادت مردم عاشورایی به سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، ولایتمداری، بصیرت، وفا داری به آرمان‌های نظام، استکبارستیزی و هوشیاری بود.
مسئول اتحادیه استان قزوین گفت: تداوم ماندگاری این حماسه عظیم در تاریخ مرهون تبیین دقیق ابعاد مختلف آن است. و بسنده نمودن به یک بیانیه یا تجمع و راهپیمایی آن هم در هر سال یکبار حق واقعی این رویداد بزرگ را ادا نخواهد کرد.
وی خطاب به دانش‌آموزان حاضر در جلسه گفت: شما مسئولان عزیز انجمن های اسلامی مدارس وظیفه دارید در کنار اهتمام جدی به درس، از فعالیت های سالم اجتماعی و تقویت بنیه اعتقادی، اخلاق، انقلابی و فرهنگی غافل نمانید.
مسئول اتحادیه استان قزوین گفت: شما باید نسبت به وقایع مهم اطلاعات دقیق کسب کنید سپس آموخته‌ها و تجارب به دست آمده را در اختیار سایر همسنگران خود در مدارس قرار دهید.