95/10/12 - 13:34
شماره مطلب : 7996

راهپیمایی گرامیداشت حماسه هشتم دیماه مردم رشت برگزار شد

راهپیمایی گرامیداشت حماسه هشتم دیماه مردم رشت در حمایت از انقلاب و رهبری در پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان، راهپیمایی گرامیداشت حماسه هشتم دیماه مردم رشت با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید‌رضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در حمایت از انقلاب و رهبری در پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید‌رضا تقوی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه تاریخ را باید مطالعه کرد زیرا تاریخ منبع تجربه‌ها است، اظهار داشت: تاریخ معلم انسان است باید در کنار آن بنشینیم و از گذشتگان عبرت بگیریم.
وی انقلاب اسلامی ایران را دارای تاریخ غنی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ما با واقعه عاشورا پیوند خورده است به همین دلیل بود که مردم می‌گفتند توپ، تانک، مسلسل دیگر اثر ندارد.
حجت الاسلام تقوی با اشاره به تاثیرگذاری ایران در سوریه، گفت: امروز رئیس جمهور آمریکا می‌گوید در سوریه به دلیل حضور ایران نتوانستیم موفق شویم و این موضوع نشان از قدرت انقلاب است.
وی ادامه داد: دشمنی کشورهای زورگو با انقلاب ادامه دارد و نمونه‌ای از آن در سال 88 اتفاق افتاد.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: فتنه 88 نباید فراموش شود.
حجت الاسلام تقوی اظهار کرد: فتنه 88 دارای لایه‌های گوناگونی بود و افرادی که به خیابان‌ها آمدند اصولا نادان و تحریک شده بودند، باید می‌دیدیم که پشت این کار چه کسانی بودند و چه کسانی فتنه را رهبری می‌کردند.
وی با بیان اینکه امیدواریم اسناد منتشر نشده فتنه 88 روزی منتشر شود، گفت: فرمایش رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند فتنه خط قرمز ما است نشان دهنده این است که هزاران صفحه در خصوص فتنه می‌توان نوشت.
حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش است گفت: کسانی که در فتنه 88 بودند می‌خواستند به انقلاب ضربه بزنند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: کجای شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران به انتخابات مرتبط بود!?
وی در پایان با بیان اینکه هدف فتنه‌گران خود انقلاب بود، گفت: ملت ایران پشت رهبر فرزانه خود ایستاده است.
گفتنی است در این مراسم پویش دانش‌آموزی توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان اجرا شد که مردم و مسئولان به سوال «چرا فتنه 88 گناهی نابخشودنی است!؟» پاسخ می‌دادند.
شایان ذکر است اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در پیاده‌راه فرهنگی رشت غرفه‌ای را به خود اختصاص داده بود و به کارهای فرهنگی می‌پرداخت.
 
تصاویر