95/10/13 - 10:50
شماره مطلب : 8002

دوره گزینشی- آموزشی هادیان 5 ویژه خواهران اتحادیه برگزار می‌شود

دوره گزینشی و آموزشی هادیان 5 ویژه خواهران اتحادیه جهت بکارگیری و پشتیبانی از دانش‌آموزان دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، دوره گزینشی و آموزشی هادیان 5 ویژه شبکه پشتیبان اتحادیه در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم بیست و چهارم لغایت بیست و هفتم دی‌ماه، در تهران و 17 مرکز استان به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود.
به گفته خانم ملکی معاون برنامه‌سازی و توسعه شبکه خواهران اتحادیه، شبکه پشتیبان این تشکل دانش‌آموزی به غیر از کادر، شامل یک مربی در هر شهرستان و تعدادی کمک مربی (در مقطع متوسطه اول) و سرگروه در مقطع متوسطه دوم) می‌باشد.
ملکی افزود: با توجه به جایگاه مهم و نقش تاثیرگذار شبکه پشتیبان در پیشبرد اهداف تربیتی و تشکیلاتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، بررسی توانمندی‌های مربی و کمک مربی ضروری به نظر م‌ رسد؛ از همین رو دوره‌های گزینشی و آموزشی هادیان برگزار می‌شود.
در این دوره‌ها دو نفر کارشناس تشکیلاتی و معرفتی از سوی اتحادیه و مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان براساس شاخصه‌های مطرح شده در بسته آموزشی گزینشی هادیان، میزان تسلط محتوایی و توان کار تربیتی و همچنین ویژگی‌های شخصیتی، تشکیلاتی، مهارتی و نگرشی متقاضیان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
معاون برنامه‌سازی و توسعه شبکه خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تاکید کرد؛ با توجه به ورود رسمی اتحادیه به مقطع متوسطه اول و انطباق فعالیت‌های اتحادیه با نظام آموزشی 6.3.3، با طراحی صورت گرفته در طرح شهید احمدی روشن، عنوان کمک مربی برای ساماندهی امور در مقطع متوسطه اول به کادر تربیتی و تشکیلاتی اتحادیه افزوده شده است و لذا در این دوره از طرح هادیان نزدیک به 400  نفر خواهر حضور پیدا خواهند کرد.
لازم به ذکر است در این دوره از ظرفیت معاونان خواهر اتحادیه استان‌ها به عنوان کارشناس تشکیلاتی استفاده شده است.