95/10/20 - 06:43
شماره مطلب : 8029

جلسه پیگیری توافق‌نامه آموزش و پرورش و اتحادیه در شهرستان رشت برگزار شد

کمیته هماهنگی و پی‌گیری توافق‌نامه فی مابین آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان روز یکشنبه 19 دیماه در ناحیه 2 رشت تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان، ایرج قربان‌نژاد رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت در این جلسه با بیان اینکه انجمن‌ اسلامی اولین تشکل دانش‌آموزی در کشور است، گفت: بنده نیز در انجمن اسلامی مدرسه حضور داشته و رشد کردم.
وی با اشاره به اینکه در راستای این توافق‌نامه، تعاملات بین اتحادیه و آموزش و پرورش روز به روز بهتر و بیشتر خواهد شد، تأکید کرد: این امر تقویت حوزه پرورشی در آموزش و پرورش رشت را نوید خواهد داد.
این مقام مسئول با بیان اینکه توافق‌نامه سندی است که بدون شک با آزادسازی ظرفیت‌های آن می‌توان دانش‌آموزان را از محتوای غنی اتحادیه منتفع نمود، تصریح کرد: جلسات کمیته باید به صورت منظم تشکیل و مدیران مدارس نیز همکاری خود را با دانش‌آموزان عضو انجمن اسلامی گسترش دهند.
قربان‌نژاد، در پایان عنوان کرد: با تشکیل رسمی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی باید از موازی‌کاری جلوگیری و فعالیت‌های دانش‌آموزان در فضای انقلابی را تقویت کرد.
در ادامه مرتضی هاشمی نسب مسئول اتحادیه شهرستان رشت نیز با اشاره به ظرفیت بالای توافق‌نامه گفت: هدف اتحادیه، انقلابی بارآوردن دانش‌آموزان در کنار تقویت بنیه علمی آنهاست و این میسر نمی‌شود مگر با همدلی همه دلسوزان نظام در حوزه دانش‌آموزی.
وی از تجمیع برنامه‌های تشکل‌های دانش‌آموزی و تقسیم وظایف بین آنها در جهت اثربخشی به برنامه‌ها استقبال کرد و افزود: ما آماده‌ایم تا با بهره‌گیری از محتوای غنی نظام تربیتی اتحادیه و ظرفیت تک تک تشکل‌های دانش‌آموزی فعالیت حوزه پرورشی را در آموزش و پرورش تقویت نماییم تا آینده‌سازان ایران اسلامی با روحیه انقلابی نشأت گرفته از منویات امام راحل و مقام معظم رهبری (روحی فداه) رشد و نمود پیدا کنند.
گفتنی است در این جلسه که با حضور رئیس، معاون پرورشی، فرهنگی و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت و همچنین مسئول و مدیر خواهران و مربی برادران اتحادیه شهرستان رشت برگزار گردید، پیرامون برگزاری جلسات مستمر برای عملیاتی کردن بندهای توافق‌نامه در سطح مدارس ناحیه دو رشت تصمیم‌گیری شد.