95/10/20 - 06:51
شماره مطلب : 8030

دیدار کادر ستادی اتحادیه گیلان با امام جمعه لنگرود

کادر ستادی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان با امام جمعه شهرستان لنگرود روز یکشنبه نوزدهم دی‌ماه دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان، کادر ستادی اتحادیه استان گیلان روز یکشنبه 19 دیماه با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان لنگرود، با وی دیدار و گفتگو کردند.
حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی صدیق، امام جمعه شهرستان لنگرود در این دیدار با اشاره به حدیثی از پيامبر(ص) که فرمودند: «يا علي اگر يک نفر به وسيله تو مسلمان و هدايت شود، بهتر است از دنيا و آنچه در دنياست»، افزود: نحوه ارشاد و طرز برخورد و کلماتی که به کار می‌بریم بسیار اهمیت دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه خودتان را معیار برای تربیت افراد قرار ندهید، تصریح کرد: معیار برای ارشاد و تربیت، آموزه‌های اسلام و قرآن و خط مشی رهبری و ولایت است.
امام جمعه لنگرود، توجه به افرادی که در خانواده‌ی آنها زمینه ناهنجاری وجود دارد را توصیه کرد و گفت: افرادی که در خانواده مذهبی رشد کرده‌اند ممکن است انحراف در مسیر زندگانی‌شان پیش آید اما با تلنگری کوچک دوباره در مسیر صحیح قرار می‌گیرند اما مهارت و زحمت برای آنجایی است که خانواده افراد دارای زمینه مناسب اخلاقی نیستند و پاداش تربیت و ارشاد این دسته از افراد به مراتب سختی آن بیشتر است.
حجت الاسلام صدیق، تربیت نوجوان و دانش‌آموزان را به دلیل وجود احساسات و عواطف در این نسل، کار بزرگی قلمداد کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به شکل‌گیری و غالب‌گیری افراد در این سنین، می‌بایست افرادی بعنوان مربی به کارگیری شوند که اولاً خود پاک باشند و ثانیاً مهارت کافی در نحوه برخورد را دارا باشند. چون جوان خیلی حساس است و گاهاً از یک حرکت برداشت نادرستی خواهد داشت.
وی در پایان با تأکید بر اینکه تا جایی که بتوانیم از نظر فکری، معنوی و مادی در خدمت شما هستیم، گفت: همه می‌بایست شما را در طی این مسیر کمک کنند و از خدا می‌خواهیم ما را در مسیر حق ثابت قدم قرار دهد.
شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، یاسر تقوی مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان گزارشی اجمالی از فعالیت‌های اتحادیه ارائه کرد.
 
تصاویر