96/1/2 - 02:51
شماره مطلب : 8571

دیدار اعضای اتحادیه استان اردبیل با مادران شهدا (96/01/02)

طرح مادران آسمانی با هدف تجلیل از مادران شهید در روز ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در شهرستان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل، محسن امینی مسئول اتحادیه استان اردبیل، از اجرای طرح «مادران آسمانی» در استان اردبیل در ۲۹ اسفند  خبرداد و گفت: طی این طرح ۱۰۰ نفر از مادران شهدا در استان اردبیل توسط دانش‌آموزان عضو انجمن اسلامی استان تجلیل شدند.
وی افزود طرح مادران آسمانی با مشارکت دانش‌آموزان با هدف زنده نگاه داشتن یاد شهدا و همچنین تکریم منزلت و جایگاه مادران شهدا که همواره اسطوره ایثار و الگوی استقامت و صبر بوده‌اند، برگزار و در این راستا اعضاء انجمن اسلامی با سرکشی و تکریم مادران شهدا در روز مادر، به نیابت از فرزند شهیدشان این روز را به ایشان تبریک گفته و هدیه‌ای را نیز به همین مناسبت به ایشان اهدا کردند.
امینی افزود: در برنامه مذکور دانش‌آموزان عضو انجمن اسلامی استان به صورت سرزده و غیرمنتظره به دیدار مادران شهدا رفتند تا علاوه بر تکریم آنان، دانش‌آموزان نیز با فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش آشنا شوند.
امینی گفت: هدف از برگزای این برنامه ارتقای سطح انگیزه و تعلق نوجوان نسبت به جبهه حق در تقابل تاریخی با جبهه باطل، ارتقای سطح نگرش و تعلق نوجوان نسبت به انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در جهان معاصر، ارتقای سطح انگیزه، نگرش و اهتمام نوجوان نسبت به پیگیری آرمان‌های ملی، جهانی و تمدنی انقلاب اسلامی، گرامیداشت مقام شهدا و زنده نگاه داشتن یاد و نام ایشان، ترویج روحیه ایثار و شهادت از طریق ایجاد انس و الفت بین جوان دانش‌آموز و شهدای انقلاب و گرامیداشت مقام مادران معظم شهداست.
مسئول اتحادیه استان اردبیل گفت: دانش‌آموزان عضو اتحادیه استان به همراهی مدیران و مسئولان اداره کل بنیاد شهید وامور ایثار گران در این طرح به صورت گروهی وارد منازل مادران شهدا شدند و عکس شهید را در قالب لوحی تقدیم مادر شهید کردند و پای صحبت‌ها و خاطرات این مادران صبور نشستند.