96/1/28 - 19:36
شماره مطلب : 8604
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

آیه 54 سوره مائده آیه سال تشکیلات/ ماه رجب فروردین عشق و فصل عاشقی است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: آیه سال تشکیلات امسال هم آیه شریفه 54 سوره مائده می‌باشد و به علت ظرفیت بالایی که این آیه دارا می‌باشد و ناگفته‌های بسیار، امسال هم این آیه شریفه آیه سال اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان می‌باشد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حجت السلام و المسلمین حاج علی اکبری در اولین نشست مسئولان و معاونان خواهر و برادر استان‌ها در سال 96 گفت: خدا را شاکریم که توجه و الطاف الهی نصیب حالمان شده است و ما پرفیض رجب با بهار طبیعت آغاز شده است و سال 96 سال بسیار خوبی خواهد بود هم برای تشکیلات و هم برای میهن اسلامی ان شاءالله رقم خواهد خورد.
وی گفت: رسم است هر سال آیه‌ای را به عنوان آیه سال اتحادیه انتخاب می‌کنیم که این رسم بسیار خوبی می باشد و تبیین آیه سال موضوع اصلی این جلسه است.‌
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: آیه سال تشکیلات امسال آیه شریفه 54 سوره مائده می‌باشد و به علت ظرفیت بالایی که این آیه دارا می‌باشد و ناگفته‌های بسیار، امسال هم این آیه شریفه آیه سال اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان می‌باشد.
وی گفت: دلایلی برای انتخاب مجدد این آیه وجود داشت و آن هم ظرفیت بالای این آیه شریفه و از سوی دیگر حق مطلب با تمام تلاش‌های صورت گرفته ادا نشده است و هنوز ناگفته‌های بساری در این آیه وجود دارد که باید بیان شود و سوره سال 96 سوره مبارک نباء است که امیدواریم به حفظ و تلاوت و قرائت همراه با توجه به آیات این سوره مبارک اهتمام داشته باشید.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: محبت و حب موضوعی‌ است که در این آیه آمده است و از آن تا به امروز صحبتی نشده بود حب به پروردگار متعال که همه امروز با این محبت به خدواند و عشق  به معبود سرکار دارند و اگر ما از این کاروان جا بمانیم باختیم تا توفیق جوانی را دارید از این فرصت استفاده کنید و از فرصت جوانی استفاده کنید برای آتش محبت و شعله‌ور شوید.
وی گفت: مرکز عشق الهی حضرت ولی‌عصر (عج) است و هر جا نشانه محبت الهی است ذیل آن انسان کامل تعریف می‌شود.
ماه رجب فروردین عشق و فصل عاشقی است
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: ماه رجب فروردین عشق و فصل عاشقی است و ظرفیت ماه رجب برای عشق به حضرت حق ظرفیت عجیبی است برای گشودن این ارتباط و آن چیزی که حلقه اتصال بین بنده و پروردگار است نماز است و امسال سعی کنیم کیفیت بخشی در نمازهایمان ایجاد کنیم.
وی با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در سال جدید گفت: رهبر معظم انقلاب حکیمانه و دردمندانه شعار سال 96 را انتخاب کردند و رهبر انقلاب موضو ع اصلی را تولید و اشتغال مطرح کردند و وظیفه ما به عنوان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کار گفتمانی و تربیتی است و در این زمینه کارهای بسیاری می‌توان انجام داد و دانش‌آموزان باید مطالبه و از این ظرفیت بالا استفاده کنند.
وی گفت: ما علاوه بر اینکه دانش‌آموزان را باید تربیت اقتصادی کنیم بلکه باید روحیه کار و تولید را در آن‌ها تقویت کنیم و در بخش مهارت باید تاکید داشته باشید زیرا دانش‌آموزان باید فنون و مهارت‌ها را بیاموزند تا روحیه کار در آنها نهادینه شود.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطر نشان کرد: سال گذشته دیدار دانش‌آموزان انجمن‌های اسلامی با رهبر معظم انقلاب محقق شد و توصیه من به اعضای انجمن اسلامی در خصوص بیانات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب  تحلیل، ترویج و تحقق فرمایشات معظم‌له می‌باشد همچنین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان و اجلاس فلسطین را بازخوانی کنید.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه گفت: در آستانه چهل سالگی اتحادیه انجمن اسلامی قرار گرفتیم و در این مسیر باید نقاط قوت را شناسایی و آن‌ها را تقویت کنیم و ان شاءالله مسیری را طی کنیم که هیچ مدرسه‌ای نباشد که در آن انجمن اسلامی نباشد و انجمن‌های اسلامی را در شهرها و استان‌ها تقویت کنید به گونه‌ای که اسم انجمن اسلامی مدرسه در شهر به نیکی یاد شود و انجمن اسلامی با نشاط همراه با متانت داشته باشید.  
 
 
 
 

تصاویر