96/1/20 - 11:20
شماره مطلب : 8624

دیدار نوروزی دبیرکل اتحادیه با وزیر آموزش و پرورش

همزمان با سال جدید دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به همراه اعضای شورای معاونان اتحادیه با وزیر آموزش و پرورش دیدار و گفت وگو کردند.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به همراه اعضای شورای معاونان اتحادیه همزمان با سال جدید با وزیر آموزش و پرورش دیدار و گفت و گو کردند. 
فخرالدین دانش آشتیانی در این دیدار نوروزی گفت: از مجموعه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سپاسگذارم و در سال جدید آرزوی موفقیت روز افزون را برای شما دارم. 
وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید–اشتغال نامگذاری شده است برخی تصور می‌کنند آموزش و پرورش نقش خاصی ندارد بلکه به نظر من آموزش و پرورش نقش زیر بنایی دارد و می‌تواند در فضای عمومی موثر باشد. 
وی گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز نقش موثر و مفیدی دارد و یکی از مواردی که شما 
می‌توانید به خوبی انجام دهید این است که هویت ملی را در دانش‌آموزان تقویت کنید وقتی هویت ملی در میان دانش‌آموزان تقویت شود آن وقت است که دانش‌آموزان به کشور خود و آبادانی آن علاقه‌مند می‌شوند. و در حقیقت باید کاری انجام دهیم که دانش‌آموزان هویت ملی را در خودشان ایجاد و بهبود بخشند.
دانش آشتیانی خاطر نشان کرد: تشکل‌های دانش‌آموزی مثل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باید هر جا مسئولیتی احساس می‌کنند وارد شوند و این‌ها همه در گرو این است که ما بتوانیم در این دوره‌ای که دانش‌آموزان در مدرسه هستند بتوانیم مهارت‌ها را در آن‌ها تقویت کنیم.
وی در بخش دیگر با اشاره به مسائل دختران گفت: موضوع و مسائل پیرامون دانش‌آموزان دختر بسیار حساس است و در شرایط فعلی نیاز به کار جدی‌تری است و با توجه به محدودییتهایی که برای دختران وجود دارد نیازمند فعالیت بیشتری است به خصوص که اکنون  یکسری آسیب‌هایی در جامعه وجود دارد که آمار آن در دختران بیشتر است و لازمه آن این است که مهارت‌ها در بچه‌ها و دختران به وجود بیاید که جلوی این آسیب را بگیرد.
دانش آشتیانی خاطرنشان کرد: دختران در آینده اساس و بنیان خانواده را بر عهده دارند و  بحث مهارت‌ها در دختران باید به صورت جدی دنبال شود زیرا در آینده فرزندان از مادر خانواده الگو برداری می‌کنند و اگر دختران امروز و مادرهای فردا مهارت‌هایی را آموخته باشند می‌توانند آن را به نسل آینده انتقال دهند و از طرفی ما باید امکانات بهتری را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم که بتوانیم بسیاری از آسیب‌هایی که در جامعه گرینبان‌گیر آن هستیم را کم کنیم. 
وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم این تقارن مبارک سال جدید با ماه رجب سال پر برکت و خوبی را برای مردم ایران و خصوصا فرهنگیان و دانش‌آموزان باشد. 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز سال جدید را به وزیر آموزش وپرورش و مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت تبریک گفت. 
وی در ادامه ضمن تشکر از همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش با تشکیلات اتحادیه در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با وزارت آموزش وپرورش در سال جدید تقویت شود.
در پایان این دیدار دبیرکل اتحادیه ضمن آرزوی صحت و سلامت و دوام توفیقات مقام معظم رهبری، موفقیت دولت خدمتگزار را از درگاه خداوند متعال خواستار شد.
لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار نوروزی هریک اعضای شورای معاونان فراخور مسئولیت خود در اتحادیه نقطه نظرات و فعالیت‌های صورت گرفته در اتحادیه را تشریح کردند. خانم ملکی معاون فرهنگی تربیتی خواهران به بخش الگوی تعالی دختران پرداخت لطفعلی‌زاده دستیار دبیرکل، رسالت و ماموریت‌های فرهنگی، تربیتی اتحادیه را تشریح کرد، مدیر دفتر برنامه‌ریزی و ارزیابی فعالیت‌های پیش‌رو اتحادیه در حوزه برنامه‌ریزی را ارائه کرد و سیدابراهیم قائم‌مقام دبیرکل در امور مشارکت‌ها و مجلس به بحث تفاهم‌نامه با سازمان‌های اقماری پرداخت و از تفاهم‌نامه اتحادیه و وزارت آموزش و پرورش به عنوان کلیدی‌ترین و اساسی‌ترین تفاهم‌نامه در اتحادیه نام برد.
 
تصاویر