96/1/25 - 18:43
شماره مطلب : 8646

شهدا اعتکاف دانش آموزان شهر ری را عطرآگین کردند (96/01/25)

شهدای گمنام با حضور در محفل اعتکاف دانش‌آموزان انجمن‌های اسلامی مدارس ری، مساجد امیرالمؤمنین و امام محمّد باقر (علیهماالسلام) این شهرستان را عطرآگین کردند.

به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان تهران، مسعود شاکر سرپرست اتحادیه استان تهران گفت: این دو شهید تازه تفحص شده بنا به درخواست و دعوت نوجوانان معتکف، برای تجدید پیمان نسل جدید انقلاب با آرمان‌های امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) و شهدا به میهمانی دانش‌آموزان آمدند.
وی شهدا را معلّم خودباوری، ایثار و آرمان‌خواهی برای دانش‌آموزان توصیف کرد و اظهار داشت: شهدا با حضور ارزشمندشان در جمع ما، درس‌هایی از رشادت و از جان گذشتگی برای دفاع از اسلام و میهن به ما و آینده سازان این مملکت می‌آموزند.
شاکر در معرفی دو شهید میهمان اعتکاف دانش‌آموازان توضیح داد: این عزیزان 16 و 20 ساله هستند که به ترتیب در عملیات‌های "خیبر" و "کربلای چهار" به شهادت رسیده و پیکرهای پاک و مطهرشان در "جزیره مجنون" و "امّ الرصاص" عراق تفحص شده است.
 سرپرست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان تهران با قدردانی از همکاری ستاد معراج‌الشهدا در برگزاری مهمانی شهدا خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان و نوجوانان که در دوران دفاع مقدس زندگی نکرده و شهدا را در زمان حیاتشان ندیده‌اند، اکنون به خوبی با آرمان‌ها و اهداف آن بزرگواران ارتباط برقرار کرده و آنها را الگو و سرمشق زندگی خود قرار می‌دهند.
پانزدهم رجب‌المرجب، آخرین روز از آیین معنوی اعتکاف در این ماه است و دانش‌آموزان معتکف انجمن‌های اسلامی مدارس شهر ری همچون سایر معتکفان در مساجد سراسر کشور با به جای آوردن اعمال امّ داوود در این روز، همزمان با غروب آفتاب به اعتکاف خود پایان دادند.

 

تصاویر