96/1/29 - 12:58
شماره مطلب : 8682

سومین جلسه تفسیر قرآن‌ ویژه کادر و مربیان اتحادیه استان کرمانشاه برگزار شد (96/01/29)

سومین جلسه تفسیر کاربردی قرآن‌کریم با موضوع پیام‌ها و جلوه‌های آیات در عرصه تربیت و فرهنگ ویژه کادر و مربیان اتحادیه استان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمانشاه، همزمان با سالروز وفات حضرت زینب سلام ا... علیها سومین جلسه تفسیر کاربردی قرآن کریم با موضوع پیام‌ها و جلوه‌های آیات قرآن کریم در عرصه تربیت و فرهنگ با حضور حجت الاسلام والمسلمین محرابی از اساتید حوزه علمیه قم برگزار شد.
حجت الاسلام محرابی در ابتدا ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها به تشریح شخصیت و نقش آن حضرت در نهضت عاشورا و بعد از آن پرداخت.
وی نهضت کربلا را یک نهضت دو بعدی مردانه و زنانه خواند که دو قهرمان دارد که یکی حضرت ابا عبداله الحسین علیه السلام است که نهضت را آغاز کرد و دیگری حضرت زینب سلام ا... علیها که حفظ و تداوم نهضت کربلا و رسواسازی دشمنان را برعهده داشت.
از دیگر مطالبی که در این جلسه عنوان شد توجه به کار جمعی و اینکه خدواند در آیه" قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی"46 سوره سبا در خصوص قیام با قصد الهی، کار جمعی را به انفردای مقدم دانسته است. 
 
تصاویر