96/5/15 - 07:47
شماره مطلب : 9357

برگزاری یادواره لشکر فرشتگان به همت اتحادیه کرمان (96/05/15)

آیین پاسداشت زنان مجاهد مسلمان یادواره لشکر فرشتگان با حضور نویسنده کتاب گلستان یازدهم در کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان، آیین گرامیداشت زنان مجاهد مسلمان در قالب ویژه برنامه لشکر فرشتگان با حضور سرهنگ ابوالحسنی مسئول حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، خانم ضرابی‌زاده نویسنده کتاب گلستان یازدهم، همسر شهید ناصر فولادی و مادر شهیدان برهانی در سالن آمفی تئاتر موزه دفاع مقدس استان کرمان برگزار شد.
رحمان جلالی مسئول اتحادیه استان کرمان گفت: اکنون دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه جنگ نرم در جهت نفوذ و براندازی بنیان خانواده در کشور ما توسط فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی به دنبال از بین بردن ارزش خانواده و نقش متعالی همسران و مادران در تربیت فرزندان هستند .
وی در ادامه افزود: کتاب گلستان یازدهم در خصوص مجاهدت‌های همسران شهدا به رشته تحریر در آمده است و به بیان روایت‌ها وخاطرات این عزیزان در زندگی با شهدای گرانقدر ایران اسلامی می‌پردازد.
همچنین خانم ضرابی‌زاده نویسنده کتاب گلستان یازدهم  در خصوص نحوه نگارش این کتاب عنوان کرد: «گلستان یازدهم» عنوان خاطرات مشترک خانم پناهی روا با سردار شهید علی چیت‌سازیان از زمان آشنایی، ازدواج و دوران کوتاه‌ یک سال و ۸ ماهه زندگی مشترک است. شهید چیت‌سازیان از فرماندهان شاخص ۸ سال دفاع مقدس بود و مخصوصا در استان همدان به دلیل شجاعت بسیاری که داشته، بسیار شناخته شده است.
وی افزود: شهید چیت‌سازیان که هنگام ورود به جبهه حدود ۱۹ سال داشت، تا پایان جنگ به این حضور ادامه داد و ۷ سال بعد شهید شد. در این مدت، شجاعت‌های زیادی از خود نشان داد و این شجاعت دستمایه قصه‌های بسیاری و نقل زبان مردم شده است. بنابراین برای خود من شخصیت جالب و جذابی بود و دوست داشتم در مورد وی بنویسم. البته چند باری با خانم پناهی‌روا تماس گرفته بودم ولی او تمایلی برای مصاحبه نداشت. چرا که فکر می‌کرد چون زندگی مشترک کوتاهی داشتند، شاید خاطره جالبی نداشتند که البته بر عکس اتفاق افتاد. این کتاب خاطرات ما حصل گفتگوی من و خانم پناهی‌روا است که حدود دو سال با هم زندگی کردیم و با او در ارتباط بودم.
نویسنده «دختر شینا» در ارتباط با تفاوت اثر جدید خود با «دختر شینا» اظهار داشت: شیوه نگارش من در این کتاب و تفاوت آن با دختر شینا در این است که بسیار تلاش کردم به جزییات توجه ویژه داشته باشم.
وی در ارتباط با ویژگی‌های «گلستان یازدهم» بیان کرد: شاخصه‌های کارم در گلستان یازدهم این است که نثر، زبان و لحن برای من در آن خیلی مهم بود و همچنین تلاش کردم، به فرهنگی که در دهه ۶۰ مخصوصا بین جوان‌های مذهبی و مومن و ولایت‌مدار در کشور ما حاکم بود، به خوبی بپردازم و به مخاطب منتقل کنم.
در پایان این مراسم از مادران شهدا و زنان مجاهد انقلابی در حوزه دفاع مقدس استان کرمان تقدیر و از پوستر کتاب گلستان یازدهم رونمایی شد.
 
تصاویر