96/7/1 - 16:49
شماره مطلب : 9442

شهادت"شهید حججی" غبارروبی از مظلومیت تمامی شهدای حریم و حرم بود‌

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: شهید محسن حججی با شهادت خود غباری از مظلومیت شهدای حریم اهل بیت(ع) برداشت.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان،حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امشب در مراسم هماهنگی صعود سراسری منتخبان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور به قله سبلان در مصلای اردبیل اظهار داشت: در پی اتفاق اخیر حال و هوای کشور ما بسیار متاثر و منقلب شده و این همه حس روحانی و معنوی به خاطر شهادت شهیدی است که نماد عشق، غیرت و ایثار بود و با شهادتش باعث ایجاد این حجم از موج معنوی در کشور شد.
وی با اشاره به اینکه در هر گوشه از سرزمین پهناور ایران اسلامی نمادهای ایثار و غیرت به چشم می‌خورد، افزود: شهید مدافع حرم تنها محسن حججی نبود و نیست بلکه در هر یک از استان‌ها و شهرهای کشورمان این فرزندان نماد غیرت، مردانگی، معنویت و بصیرت و در واقع معرف هویت اسلامی شهر و به تبع کشور عزیزمان هستند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: شهادت در واقع مزد و اجر پاداش مجاهدت است اما اتفاقی که اخیرا در کشور رخ داد با تمامی اتفاقات و استقبال‌های قبلی از شهدای مدافعان حریم یک تفاوت اساسی داشت و آن هم این بود که شهید حججی در واقع مظلومیت شهدای مدافعان حرم را به جهان ثابت کرد و شهادت وی تنبهی بود برای جامعه تا برخی‌ها که در خواب غفلت هستند به خود آمده و به فکر خودسازی باشند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری با تاکید بر اینکه گاه گره‌هایی در جامعه به وجود می‌آید که جز با دست شهادت باز نمی‌شود، گفت: گاهی اتفاقاتی در بطن جامعه می‌افتد و غفلت‌های متراکم دنیاگرایی و غفلت از آرمان‌های انقلاب در این جامعه رخ می‌دهد که مردم ما را به منیتها و خودبینی‌ها مبتلا می‌سازد و این شایسته یک جامعه پرآرمان انقلابی نیست.
وی جامعه کنونی را واقع شده در یک برهه حساس و سرنوشت‌ساز عنوان کرد و افزود: گرفتار شدن در چنبره قدرت و ثروت توانسته چه مسئولان و چه بدنه عمومی اجتماع را مبتلا سازد که این مسئله آزار دهنده است برای جامعه‌ای که انقلاب بزرگی را ایجاد کرده و در یک مقطع سرنوشت‌ساز از تاریخ خود قرار دارد و نیاز است تا برای صعود بر قله رفیع انقلابی و اسلامی هویت انقلاب اسلامی را فراگیرد.
شهدای حریم و حرم دست نجات الهی برای فرهنگ عمومی 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در عرصه کنونی جامعه به یک گرداب غربی اسیر گشته که همه دنبال یک راه نجاتی هستند و در واقع شهدای عزیز حریم و حرم دست لطف خدا و به تعبیری دیگر دست نجات الهی برای فرهنگ عمومی در کشور ما هستند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری تصریح کرد: همچنان که پیامبر گرامی اسلامی نیز می‌فرمایند بالاتر از هر خوبی یک خوبی دیگری شما می‌توانید پیدا کنید تا برسید به شهادت و در حقیقت معنا و ارزش شهادت به قدری والاست که نمی‌توان با هیچ امر خیری برای آن پاداش و یا اجری معین کرد.
شهدای حرم با پیوستن به حیات ابدی برای جامعه خود حیات‌آفرین می‌شوند
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ادامه حیات جامعه و مردم کشور در واقع بهای شهادت مدافعان حریم و حرم اهل بیت(ع) است، افزود: همه شهدای مدافعان حرم به یک اندازه جهاد و ایثار انجام می‌دهند اما شهید محسن حججی با شهادت خود توانست باری دیگر علاوه بر تکمیل مسئولیت خود به عنوان سرباز سرزمین اسلامی باری دیگر سایر شهدای مدافعان حرم را در جامعه مطرح کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه اظهار کرد: امیدواریم نسل کنونی ما همواره ره‌پیمای چنین شهدایی باشند چرا که شهدای مدافعان حرم متعلق به نسل فعلی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رفتن دانش‌آموزان به سمت ورزشی در کنار سایر امور زندگی، افزود: ما می‌توانیم عنوان خودسازی کامل را در کلام رهبری جستجو کنیم که ایشان در دیدار با انجمن‌های اسلامی مکرر فرمودند که این سه مسئله هیچگاه برای جوانان فراموش نشود و آن تهذیب، تحصیل و ورزش است که در واقه هدف از اجرای جشنواره و برنامه "چند قدم تا آسمان" نیز به مرحله اجرایی رساندن همین دستور مستقیم مقام معظم رهبری است.
وی بیان کرد: این به معنای خودسازی همه‌جانبه است و در واقع مثلث طلایی زندگی است که هم روح و فکر و عقل انسان در مسیر تعالی و هم دانش او در مسیر توسعه و تعمیق و هم جسم او و بدن او مهیای ایفای این مسئولیت بزرگ در بطن و توده اجتماع می‌شود.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به برنامه‌های منسجم و هدفمند اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در راستای ورزش در کنار تحصیل، گفت: خوشبختانه اتحادیه در این عرصه‌ها به ویژه ورزش برنامه‌های مدونی دارد و دانش‌آموزان مشغول و موفق در این مسیر پر تعالی هستند.