96/5/29 - 07:40
شماره مطلب : 9479

اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه‌داران فردا در قزوین برگزار شد (96/05/29)

اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه‌داران فردا ویژه مسئولان و اعضای هیئت‌های مرکزی مدارس دخترانه استان قزوین از 26 تا 27 مردادماه در قزوین برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان قزوین، اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه‌داران فردا ویژه مسئولان و اعضای هیئت‌های مرکزی مدارس دخترانه استان قزوین از 26 تا 27 مردادماه 96 در حوزه علمیه خواهران فاطمیه(س) استان قزوین برگزار شد.
محمدرضا فلاح مسئول اتحادیه استان در کارگاه آموزشی تشکیلاتی «مأموریت‎های یک مسئول انجمن در طول سال و مهارت مدیریت» دقایقی پیرامون تاریخچه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، وظایف مسئول انجمن و اهم فعالیت‌های اتحادیه درطول سال تحصیلی به صحبت پرداخت. 
مسئول اتحادیه استان درباره آیه سال 96 اتحادیه گفت: در ابتدای سال، آیه‌ای از قرآن‌کریم توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انتخاب و تبیین می‌شود. که در سال 96 آیه 54 سوره مائده به عنوان آیه سال تشکیلات انجمن اسلامی انتخاب شده است.
وی در ادامه با اشاره به دیدار اردیبهشت‌ماه سال 95 اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با رهبر انقلاب گفت: بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار سرمشق برنامه‌های ما در اتحادیه است.
فلاح افزود: مقام معظم رهبری دانش‌آموزان انجمنی را افسران جنگ نرم خطاب کردند. 
فلاح کلیدواژه‌های مطرح‌شده از سوی رهبری را شامل دو دسته هویت افسر مطلوب جمهوری اسلامی و هویت افسر مطلوب دشمن بیان کرد.
وی کلید واژه‌های بیانات رهبر معظم انقلاب را شامل «توجه ویژه به معنویت»، «عرصه‌های درگیری با استکبار»، «جنگ نرم»، «معرفی جوانان (دانش‌آموزان و جوانان) به‌ عنوان افسران جنگ نرم»، «ویژگی‌های افسر مطلوب نظام جمهوری اسلامی»، « ویژگی‌های افسر مطلوب استکبار»، «مطالبه ویژه رهبری از انجمنی‌ها (خودسازی و دگرسازی)»، «کوتاهی در رسیدن به ویژگی‌های مطلوب افسر جنگ نرم جمهوری اسلامی عمل برخلاف وظیفه است»، «گسترش حوزه مخاطبان اعم از انجمنی و غیر انجمنی»، «تقویت برنامه‌های انجمن، روزبه‌روز هم از لحاظ کمی و کیفی»، «نیاز فعلی و آینده کشور به جوان مؤمن، وفادار، امیدوار، فعال و با ابتکار»، «ثابت‌قدم بودن در تمام مراحل (دانش‌آموزی، دانشجویی، مدیریتی و ...)»، «وجود یک فرصت و استفاده از آن که عبارت است از برخورداری وزارت آموزش‌وپرورش از مدیریتی متدین»، «به دانش‌آموزان فرصت کار انقلابی در مدارس داده شود»، «صرفاً تمام توان دانش‌آموزان معطوف اوراق کتاب نشود بلکه در کنار آن تفریح، ورزش، کارهای انقلابی و ... باشد»، «میدان دادن به تشکل‌های امین و قدردانی از وجود آن‌ها (انجمن اسلامی و بسیج دانش‌آموزی) با حمایت‌های مادی و معنوی»، «مدیران مدارس به ‌جای مانع‌تراشی باید کمک کنند و برخورد با مدیرانی که رویکرد منفی دارند»، «جوان کشور ما امیدبخش است»، «دشمن تا حالا شکست‌خورده و اکنون‌که این نظام قوی‌تر شده و این درخت تناور شده و برگ و بار پیداکرده دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» دانست.
وی در ادامه شهید محسن حججی را الگویی از افسران مطلوب جمهوری اسلامی که مدنظر رهبر انقلاب است خواند و یادآور شد: ما باید راه این شهید بزرگوار را ادامه دهیم.
گفتنی است آموزش اصول، مبانی و چیستی کار تشکیلاتی، آشنایی با اهداف، رسالت‌ها و ماموریت‌های اتحادیه، آشنایی با شرح وظایف و مهارت‌های لازم برای تصدی مسئولیت انجمن اسلامی مدرسه، آشنایی با ساختار و برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مهارت برنامه‌ریزی و مدیریت یک ساله انجمن اسلامی مدرسه، کلاس‌های خلاقیت، غرفه نمایشگاهی حجاب و عفاف، برپایی هیئت دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) و قرائت دعای کمیل و ندبه از دیگر برنامه‌های این اردوی دو روزه بود.
شایان ذکر است، اردوی آموزشی-تشکیلاتی طلایه‌داران فردا هر ساله در فصل تابستان با هدف انسجام بین مسئولان انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان و آگاه‌سازی آن‌ها از مسئولیت خطیرشان در مدارس در دو بخش خواهران و برادران برگزار می‌گردد.
 
تصاویر