96/5/31 - 10:07
شماره مطلب : 9497
معاون برادران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همدان خبر داد

برگزاری دوره 2 روزه خودیاری ویژه دانش‌آموزان همدان (96/05/31)

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه استان همدان از برگزاری دوره دو روزه خودیاری ویژه دانش‌آموزان همدان خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان، علیرضا رسولی معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: اردوی دو روزه خودیاری، ویژه دانش‌آموزان مدارس استان همدان و با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان همدان در 18 و 19 مردادماه برگزار شد.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید مهارت‌هایی را که در امور روزمره زندگی با آنها درگیر هستند را بیاموزند گفت: اردوی دو روزه خودیاری در دو بخش کارآفرینی و خودیاری برگزار شد.
معاون برادران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان در ادامه با اشاره به جزئیات کلاس‌های خودیاری افزود: کلاس‌های کار با خودرو، لوله‌کشی ساختمان، تعمیر لوازم خانگی و پرورش ماهی‌های زینتی سرفصل‌های چهارگانه این گروه است.
وی با اشاره به اهمیت پرورش استعداد دانش‌آموزان در زمینه کارآفرینی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان باید در تعامل سازنده با آموزش و پرورش استان سعی در ارتقای مهارت‌ها و کشف استعداد‌های دانش آموزان داشته باشد.
رسولی اظهار کرد: در این دوره چهار سرفصل نیز تحت عنوان گروه کارآفرینی طراحی شده است که عبارت از خلاقیت، ریسک‌پذیری، مهارت‌های کار تیمی و مهارت برقراری ارتباط.
وی با اشاره به برنامه‌های جانبی این دوره افزود: در کنار کلاس‌ها و کارگاه‌های در نظر گرفته شده برنامه‌های تفریحی و ورزشی نیز در برنامه دانش‌آموزان وجود دارد.
معاون برادران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان اظهار داشت: دوره دو روزه خودیاری به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان همدان و با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای در مرکز یک فنی و حرفه‌ای استان واقع در مریانج برگزار شد.
 
تصاویر