96/6/5 - 13:38
شماره مطلب : 9534
مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

اصلی‌ترین هدف ما نهادینه کردن فرهنگ یادگیری به جای حافظه محوری است

مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان، با بر شمردن برخی از فعالیت‌های مؤسسه علمی آینده‌سازان، گفت: اصلی‌ترین هدف ما، نهادینه کردن فرهنگ یادگیری به جای حافظه محوری در بین دانش‌آموزان است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، ارشاد استعدادی مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان ظهر امروز در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان، انطباق فعالیت‌های مؤسسه علمی آینده‌سازان با اسناد بالادستی را از مزیت‌های مهم مؤسسه دانست و افزود: تمام تلاش‌مان را در جهت تحقق اهداف سند تحول بنیادین و توجه به 6 ساحت تعریف شده مصروف داشته‌ایم.
استعدادی در ادامه گفت: فعالیت‌های مؤسسه مکمل برنامه‌های علمی و تربیتی آموزش و پرورش است و ادعا می‌کنیم که سیاست‌های علمی مؤسسه منطبق با سیاست‌های آموزش و پرورش بوده و در یک مسیر در حال حرکت هستیم.
وی با اشاره به اینکه بر خلاف سایر مؤسسات علمی، نگاه اقتصادی در اولویت کاری ما نیست، تصریح کرد: در تدوین تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌ها نگاه تربیتی و توجه به نهادینه کردن فرهنگ یادگیری به جای حافظه محوری اصلی‌ترین هدف لحاظ گردیده است.
مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان ادامه داد: یکی دیگر از افتخارات مجموعه این است که مرجع ارزشیابی کتاب‌ها و فعالیت‌های درسی دانش‌آموزان است و بر خلاف سایر مؤسسات علمی که با انتشار کتاب‌های کمک درسی به دنبال سوداندوزی هستند، مؤسسه علمی آینده‌سازان کتاب‌های درسی را مرجع مناسبی برای آزمون‌های خود می‌داند.
وی، توجه به جایگاه معلمان را یکی دیگر از شاخصه‌های مؤسسه دانست و گفت: جایگاه معلمان بعنوان عناصر اصلی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در فعالیت‌های مؤسسه به خوبی تعریف شده است.
استعدادی سطح بالای کیفی آزمون‌های مؤسسه را یکی دیگر از امتیازات برشمرد و افزود: این آمادگی وجود دارد که کارشناسان آموزش و پرورش استان نسبت به ارزیابی کیفی فعالیت‌های مؤسسه اقدام نمایند و در صورت تأیید همکاری‌ها افزایش یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این دیدار، با بیان اینکه مؤسسه علمی آینده‌سازان شعبه‌ای از آموزش و پرورش است، گفت: وجود این مؤسسه فرصت مغتنمی است که در اختیار آموزش و پرورش و دانش‌آموزان قرار دارد و باید به خوبی از آن بهره برد.
حاجتی، تجربه و سابقه بلند مدت را یکی از ویژگی‌های ممتاز مؤسسه برشمرد و گفت: مؤسسه علمی آینده‌سازان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و از این ظرفیت می‌بایست در راستای ارتقای تعلیم و تربیت به شکل مطلوب بهره برد.
وی، برگزاری جلسات کارشناسی در راستای تقویت اشتراک نظرها و حل افتراق‌ها را مهم دانست و خاطرنشان کرد: مدیران مدارس با استفاده از ابزار سنجشی که در اختیار دارند می‌توانند تحلیل و آسیب‌شناسی مناسبی از فعالیت‌های مؤسسه داشته باشند.
گفتنی است در این جلسه، معاون متوسطه، رئیس اداره سنجش، مدیر روابط‌عمومی آموزش و پرورش استان و همچنین مدیر نمایندگی‌های استانی مؤسسه آینده‌سازان، معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه استان، نماینده حقوقی مؤسسه علمی آینده‌سازان استان و مسئول روابط‌عمومی اتحادیه استان گیلان نیز حضور داشتند.