96/6/21 - 20:13
شماره مطلب : 9627
مدیرکل آموزش و پرورش در مراسم معارفه مسئول اتحادیه شهر تهران:

آموزش و پرورش به تنهایی از عهده تربیت دانش‌آموزان برنمی‌آید

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مربی‌گری و تربیت انسان، کار بزرگی است که به تنهایی از عهده آموزش و پرورش برنمی‌آید و لازم است از برخی تشکل‌ها همچون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کمک گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مراسم معارفه مسئول جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهر تهران روز سه شنبه بیست و یکم شهریور با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش تهران در اداره کل آموزش و پرورش تهران برگزار شد.
در این مراسم از زحمات «میثم نعمتی»، مسئول سابق این سازمان تقدیر شد و «محمد علی صمیمی» به عنوان مسئول جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تهران معرفی شد.
عباسعلی باقری مدیر‌کل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم، اظهار داشت: کارهای بزرگ را به تنهایی نمی‌توان به ثمر رساند و در جریان انقلاب هم، امام خمینی (ره) همه نیروهای مختلف با سلیقه‌های مختلف را بسیج کرد.
وی افزود: مربی‌گری و تربیت انسان کار بزرگی است که به تنهایی از عهده آموزش و پرورش برنمی‌آید و لازم است از برخی تشکل‌ها همچون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کمک گرفت.
مدیر‌کل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: برای اثربخشی بیشتر تربیت، باید با دانش‌آموز ارتباط برقرار کرد و بسیج، انجمن اسلامی و اولیا باید در امر تربیت همراه آموزش و پرورش باشند.
باقری تصریح کرد: فعالیت در حوزه تعلیم و تربیت باید همراه با عشق و علاقه باشد و انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از جمله نهادهایی است که این کار را با عشق و انگیزه انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: خانواده در مسئله تربیت، نقش اساسی را بر عهده دارد و باید خانواده‌ها را درگیر امر تعلیم و تربیت کرد.
باقری با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب پیرامون اهمیت خانواده، گفت: توانمندسازی و ارتباط با خانواده، از جمله مسائل مهمی است که نهادهای تربیتی باید به آن اهمیت دهند.
تاثیر «عملگرایی» در نفوذ به عمق وجود نوجوانان
در این مراسم عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، اظهار داشت: انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان قدمت طولانی دارند و همواره در خط ولایت فعالیت کرده‌اند.
وی افزود: انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان فعالیت‌هایی ایده‌آل همراه با صداقت دارند و چند فعالیت آنها بسیار ویژه است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران یکی از این فعالیت‌های ویژه را «مدرسه انقلاب» نام برد و گفت: در این برنامه دانش‌آموز مهارت های زندگی را می‌آموزد و اصل خودباوری را فرا می‌گیرد تا فرصت‌ها را ارزیابی کند و تهدیدها را بشناسد.
کریمی با بیان اینکه اگر خود ما عامل باشیم می‌توانیم به عمق وجود نوجوانان نفوذ کنیم،ادامه داد: تربیت انسان امری طولانی و فرایندی زمان بَر است، اما فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، تبلور عینی و نتایج محسوس مثبتی دارد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش تهران: جنس کار اتحادیه انجمن‌های اسلامی ارزنده است و ما همچنان در اداره کل آموزش و پرورش تهران همکاری خود را با این اتحادیه حفظ خواهیم کرد.

 

 

تصاویر