96/7/19 - 16:34
شماره مطلب : 9778
رئیس اندیشکده یقین:

انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم کنند

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی بایستی زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم کنند، گفت: کادرسازی یکی از اجزای اصلی خیزش چنین تمدنی است.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حسن عباسی رییس اندیشکده یقین در اجلاس دوم دوازدهمین کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با تاکید بر اینکه مديران آینده از دل جنبش‌های اجتماعی شکل می گیرند، عنوان کرد: چنین افرادی به دلیل اینکه دغدغه‌های کلان دارند تفکرات آن نیز به آرامی برای فعالیت‌های مدیریتی شکل می‌گیرد.
وی افزود: لذا جامعه‌ای پیشرو است که بتواند از دل جنبش‌های اجتماعی خود مديرانش را شکل بدهد و آن‌ها را انتخاب کند.
رییس اندیشکده یقین خطاب به حاضران در این نشست، گفت: تمرینات شما در طول مدت برگزاری چنین کنگره‌ها و همچنین فعالیت‌های استانی شما تماما زمینه‌ای است برای تربیت نسلی که بتواند کشور را در دهه‌های آینده به آن نقطه تعالی که مقام معظم رهبری در قالب تمدن نوین اسلامی آن را رسم کرده‌اند برسانند.
وی با اشاره به اینکه کشورها در هر مقطعی نیاز به سه هزار مدیر اصلی برای اداره امور مربوطه دارد، ادامه داد: ملت های که دچار مشکل می‌شوند عمدتا کشورهای هستند که یا مدیر ندارند و یا مدیریت مناسبی تربیت نکرده‌اند. معضلی که در طی چند سال اخیر مشکلات متعددی را برای کشورهای سوریه و عراق به جا گذاشته است.
عباسی دانش آموزان حاضر در این نشست را مجددا مورد خطاب قرار داد و افزود: فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، معرفتی، فرهنگی و حلقه‌های فکری شما دانش آموزان در انجمن‌های اسلامی و سپس ادامه آن در جنبش‌های طلاب و دانشجویی زمینه‌ای را ایجاد می‌کند که از درون شما مديران آینده این کشور تربیت شوند.
کادرسازی یکی از اجزای اصلی خیزش تمدن ایران اسلامی است
رییس اندیشکده یقین کادر سازی را به‌عنوان یکی از اجزای اصلی خیزش تمدن ایران اسلامی برشمرد و افزود: ما بایستی مديرانی را تربیت کنیم که در آینده نه تنها مشکلات داخلی بلکه معضلات اقتصادی، فرهنگی، علمی و به طور کلی درد و رنج سایر ملت‌ها را نیز برطرف کنند.
وی با تاکید بر اینکه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی بایستی زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم کنند، تصریح کرد: امیدواریم در دهه‌های آینده شاهد درخشش شما اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی در بخش‌های مختلف کشور باشیم تا با افتخار اعلام کنیم روزی این افراد در تشکل‌ها مشق معرفت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی داشتند تا بتوانند با همفکری هم برای برون رفت از مشکلات کشور راهکاری مناسبی را استخراج کنند.
رییس اندیشکده یقین همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود که به موضوع "جهان بدون تروریست" اختصاص داشت، به تعریفی از مبحث تروریست پرداخت و گفت: این مهم مبتنی بر سه ویژگی طرح توطئه، دارای غرض سیاسی و بر علیه گروه‌های بی دفاع است که از سه لایه اصلی نرم، سخت و نیمه سخت تشکیل شده است.
عباسی با تاکید بر اینکه امروزه 33 لایه عملیات تروریستی در دنیا وجود دارد، خاطرنشان کرد: ایران تنها کشوری است که تمامی این موارد بر علیه آن اجرا می‌شود لذا باید فرهنگ دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم به گونه‌ای تقویت شود که تمامی جامعه به ابعاد مختلف این اقدامات تروریستی پی ببرند.
وی تاکید کرد: تروریست امروزه تنها مربوط به سلاح و فشنگ نیست بلکه ابعاد بسیار متعددی دارد، بنابراین برای مقابله با اینگونه اقدامات باید شما دانش آموزان با ورود به دانشگاه و افزایش سطح فرهنگ جامعه چنین تهدیداتی را خنثی کنید.
عباسی بیان کرد: ما امروزه با تهدیدهای بسیار جدی در کشور مواجه هستیم بنابراین باید آگاهی جامعه را افزایش و رشد فرهنگی را رقم بزنیم تا در مقابل چنین اقداماتی غافلگیر نشویم.
رییس اندیشکده یقین در پایان بخش سخنان خود، گفت: پایه چنین آگاهی سازی و رشد فرهنگی بایستی از جنبش‌های دانش آموزی زده شود.