96/7/20 - 11:04
شماره مطلب : 9783

دانش آموزان انجمن‌های اسلامی یاید سرآمد معیارهای اخلاقی و علمی در مدارس باشند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دانش آموزان بایستی دغدغه تمدن سازی داشته باشند، گفت: اعضای اتحادیه‌های انجمن اسلامی بایستی سرآمد معیارهای اخلاقی و علمی در مدارس باشند.

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مهدی فیض در اجلاس دوم دوازدهمین کنگره سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان این مطلب افزود: آنچه که ما در دوره دانش آموزی بایستی دنبال کنیم تربیت جامع و متوازن نوجوانان این کشور است بنابراین در اردوهای تربیتی در تلاش هستیم دانش آموزان در ابعاد مختلف رشد پیدا کنند.
وی افزود: به تعبیری دانش آموز باید هم اهل درس و تحصیل باشد، هم با مسائل عبادی آشنایی کامل داشته باشد، هم دارای روابط اجتماعی و اخلاقی بسیار قوی بوده و در قبال مسائل سیاسی و اجتماعی نیز بینش لازم را کسب کنند.
فیض با تاکید بر اینکه دانش آموز بایستی دغدغه تمدن سازی داشته باشد، تصریح کرد: نوجوان ما بایستی در پی آن باشد درسی بخواند که بتواند در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی به کار گرفته شود که مجموعه این مسائل در قالب تربیت جامع و متوازن شناخته می‌شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: فعالیت تشکل‎‌ها و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی در سطح مدارس می‌تواند در تحقق دقیق‌تر تربیت متوازن به ویژه با رویکرد تمدن سازی کمک کننده باشد.
وی افزود: ما اگر بتوانیم به دانش آموز خط کلی دهیم که مسیر درس و زندگی را در راستای شکل گیری چنین تمدنی قرار دهد مسلما برای بسیاری از پیش نیازهای دیگر خود نیز انگیزه پیدا خواهد کرد تا با تامین آن‌ها خدمت بزرگی را برای امت اسلامی انجام دهد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورشی با تاکید بر اینکه دانش آموزان اتحادیه‌های انجمن اسلامی بایستی سرآمد معیارهای اخلاقی و علمی در مدارس باشند، خاطرنشان کرد: فعالان این تشکل بایستی در مسائلی اخلاقی، درسی، تعامل با مسئولان مدرسه و سایر تشکل‌های دیگر به عنوان الگویی برای جمعیت دانش آموزی اطراف خود باشند.

تصاویر