96/7/21 - 09:32
شماره مطلب : 9791

علم غیر مفید را باید حذف کنیم / مسئله مهارت آموزی نیازی جدی و مهم است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در دومین اجلاسیه از دوازدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: هنر خنده حلال نداریم و در بسیاری از زمینه ها مهارتهای اجتماعی و حرفه ای دانش آموزان پایین است و باید نهضتی برای تحول در تمام زمینه های مهارت ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانش آموزان پسر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دومین اجلاسیه از دوازدهمین کنگره این اتحادیه اظهار داشت: دانشگاه ها، آموزش و پرورش و حوزه با این دروس رسمی به جایی نمی رسند و باید به فکر گسترش مهارت آموزی آموزی باشیم.
وی با اشاره به وجود 64 هزار حدیث راجع به کار و مهارت افزود: این مسئله نشان از اهمیت کار و مهارت است و در ادعیه ما آمده که از علم بی خاصیت به خدا پناه می برم.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی اضافه کرد: بسیاری از مطالب طرح شده در کتب درسی ما تنها برای پر کردن ذهن دانش آموزان است و فایده ای برای دانش آموزان ندارد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: خاک آموزش و پرورش را باید عوض کرد و مشکل ما نداشتن مرد تحول است.
وی با بیان اینکه باید نیازهای واقعی و مهارت جایگزین محفوظات شود، ادامه داد: به رهبر انقلاب در این خصوص نامه نوشتم و ایشان جوابی با این مضمون ارسال کرد: "مسئله مهارت آموزی مورد نظر نیازی حتمی و جدی است که لازم است بر آن تاکید شود".
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی خاطر نشان کرد: هنر خنده حلال نداریم و در بسیاری از زمینه ها مهارتهای اجتماعی و حرفه ای دانش آموزان پایین است و باید نهضتی برای تحول در تمام زمینه های مهارت ایجاد شود.
وی تصریح کرد: علم غیر مفید را باید حذف کنیم و همه باید بسیج شوند تا این نهضت به جایی برسد.

 

تصاویر