96/7/21 - 10:20
شماره مطلب : 9793

ضروررت فراگیری یک مهارت برای دانش آموزان در زمان تحصیل

رئیس ستاد اقامه نماز کشور جوان مطلوب برای جامعه را فردی خواند که نه تنها خود را از گناه حفظ می کنند بلکه به تغییر مطلوب جامعه کمک می کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی،رئیس ستاد اقامه نماز کشور امروز ۲۱ مهر ماه، با حضور در مراسم اختتامیه دوازدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به ایراد سخنرانی پرداخت و پاسخگوی برخی شبهات دینی مطرح شد.
حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه جوانان به چند دسته تقسیم می‌شوند اظهار کرد: برخی جوانان نمی‌توانند خود را در محیط های نامطلوب حفظ کنند و همگام با محیط به فساد کشیده می شود، برخی دیگر از جوانان نیز صرفاً می‌توانند خودشان را مصون از گناه نگاه دارند، اما برخی از جوانان هستند که نه تنها خود را از گناه حفظ می کنند بلکه به تغییر مطلوب جامعه کمک می کنند.
وی ادامه داد: گاهی برخی از افراد مذهبی از حضور در برخی محافل ترس دارند و احساس خجالت می کنند در صورتی که اگر این افراد به راستی توانسته باشند به ایمان حقیقی دست پیدا کنند نه تنها شرمی از حضور در محافل مختلف ندارند بلکه همواره خود را از سایر گروه ها برتر می‌بینند.
 حجت الاسلام قرائتی در بخش دیگری از سخنان خود به مفهوم ولایت فقیه اشاره و عنوان کرد: شاید بتوان گفت در تمامی کشورها مفهومی از ولایت فقیه به زعم خودشان وحود دارد، چراکه ولایت فقیه حل کننده اختلافات است و این امر در کشورهای مختلف به روشهای گوناگونی رخ می دهد اما افتخار ما این است که یک مجتهد عادل این قضاوت و رهبری را به دست گرفته است.
حجت الاسلام قرائتی به بیان توصیه هایی برای دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی پرداخت و گفت: سعی کنید علاوه بر درس خواندن یک مهارت زنانه نیز بیاموزید در غیر این صورت داشتن مدرک تحصیلی صرف برای زندگی شما کارایی کافی ندارد؛ چرا که بسیاری از دارندگان مدارک تحصیلی مقاطع بالا بیکار هستند.
 وی از مسئولان نیز خواست تا علم نافع را به دانش آموزان بیاموزند و گفت: بسیاری از محفوظات کتاب درسی برای دانش آموزان ثمری ندارد پس سعی کنید به برنامه های درسی آموزش و پرورش قانع نشوید.
حجت الاسلام قرائتی با اشاره به عمر کوتاه آدمی و نیازهای وسیع موجود از دانش آموزان خواست تا از زمان خود بهترین استفاده را کنند و فعالیت هایی که برای آنان ثمری ندارد خودداری کنند به طور مثال مشاهده هر فیلمی ضرورت و خاصیت ندارد، همچنین اگرچه ورزش کردن مطلوب است اما دیدن مسابقات ورزشی کارکرد چندانی ندارد و لغو محسوب می شود.
 حجت الاسلام قرائتی از دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی خواست تا به عنوان یک دلال رفتار کنند و گفت: سعی کنید همواره با یک کارشناس دینی در ارتباط باشید و بین دخترانی که شبهات دینی دارند و کارشناس دینی دلالی اطلاعات کنید.
 وی در ادامه سخنان خود به دانش‌آموزان گفت: اگر رستگاری را از دین مبین اسلام خواستاریم باید احکام آن را به صورت کامل اجرایی کنیم در غیر این صورت انتخاب شخصی و سلیقه ای برای عمل به احکام اسلام ما را به رستگاری مدنظر نمی‌رساند.
 رئیس ستاد اقامه نماز کشوردر پایان سخنان خود به دانش آموزان دختر سفارش کرد که در زمینه اسرار نماز و سیره حضرت زهرا(س) به مطالعه بپردازند.