اربعین/

خدمات‌رسانی موکب سیار دانش‌آموزی به زائران اربعین حسینی / پویش نذر قدم ‎های زینب (س) ویژه جاماندگان از خیل راهیان کربلا

خدمات‌رسانی موکب سیار دانش‌آموزی به زائران اربعین حسینی / پویش نذر قدم ‎های زینب (س) ویژه جاماندگان از خیل راهیان کربلا

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بعد از دو سال کرونایی، باز هم توفیق خدمات‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) برای دانش‌آموزان انجمن اسلامی فراهم شد و موکب دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با استقرار در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه پذیرای عموم مردم و دانش آموزان زائز در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین حسینی است.

 

یکی دیگر از حرکت‌های جریان‌ساز دانش‌آموزان انجمن اسلامی برای خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع)، «موکب سیار» در راستای «هلابیکم یا زوار الحسین(ع)» است؛ هر دانش‌آموزان انجمن اسلامی یک کوله پشتی همراه دارد تا ضمن اینکه وسایل شخصی خود را در آن قرار دهد، وسایلی را نیز برای کمک و خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین در مسیر پیاده‌روی با خود داشته باشد و در طول مسیر و در شهر کربلا از آنها استفاده کند.

 

دانش‌آموزان موکب‌های سیار، پیکسل‌هایی منقوش به نام همکلاسی آسمانی شهید در پیاده‌روی اربعین به ‌زائرین هدیه خواهند داد  و از آنها می خواهند تا به نیابت از آن شهید دانش‌آموز نیز زیارت کنند. همچنین هر دانش‌آموز یک بسته امدادی همراه خود دارد تا بتواند در صورت لزوم به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در زمینه خدمات سلامت نیز کمک‌های اولیه از قبیل باند، چسب زخم، گاز استریل، بتادین و ... ارائه دهند.

 

سربند انصار المهدی (عج)، بسته خیاطی، بسته واکس، جمع آوری زباله از جمله مواردی است که در کوله پشتی دانش‌آموزان طرح موکب سیار قرار دارد.

 

هدیه به نوجوانان عراقی

 

بدون شک ملت عراق در میزبانی از زائرین ایرانی و عراقی، کمال و تمام محبت و توجه لازم را دارند و در بسیاری از موارد حتی امکانات بیشتری را برای زائرین ایرانی فراهم می‌کنند و در این میان هرساله نقش نوجوانان عراقی نیز بسیار چشمگیر و دل‌انگیز است.

بر همین اساس هدیه به نوجوانان عراقی از دیگر برنامه‌های پیاده‌روی بزرگ عظیم است که هدایایی کوچک و ارزان با کمک خانواده و خیرین برای نوجوانان عراقی تهیه شده است و در مسیر پیاده روی به نشانه تقدیر و تشکر، برادری و ایجاد علاقه و الفت قلبی بین دانش‌آموزان ایرانی و عراقی توزیع خواهد شد.

 

نذر قدم های زینب

 

در این پویش تلاش می‌شود آن دسته از دلدادگان حسینی که امکان حضور در پیاده روی اربعین حسینی (ع) را ندارند، سهمی‌در قدردانی از میزبانان این اجتماع عظیم یعنی نوجوانان عراقی داشته باشند.

 

دختران انجمن اسلامی‌ هدایای خود، شامل دست سازه‌های دانش آموزی، محصولاتی فرهنگی، نامه به دوست عراقی‌ام، رزق معنوی و ...‌ را به اتحادیه انجمنهای اسلامی‌دانش آموزان شهر خود تحویل داده‌اند تا به نیابت از آنها در طریق الحسین(ع) بین نوجوانان عراقی توزیع شود.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید