تا اوج افتخار...
تا اوج افتخار...
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مراسم افتتاحیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با حضور وزیر آموزش و پرورش و نماینده مقام معظم رهبری در این تشکل برگزار شد.
 
در این مراسم حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی بر امنیت اجرای طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقش تشکل های دانش آموزی به ویژه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در اجرای این سند تاکید نمود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باعرض تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) ، کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان را فرصت بسیار خوبی برای ارزیابی‌های جمعی مسیر طی شده و  تصمیم‌های جدید و به‌روز رسانی مواضع دانست و ابراز امیدواری نمود با رعایت اخلاق، انصاف، و اخوت ایمانی و رقابت کاملاً صمیمانه و دوستانه ، شاخص‌های ارزش‌مداری در تشکیلات، به ویژه در کار جمعی و انتخابات کنگره  بیش از گذشته ارتقاء یابد.
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری پیرامون وضعیت عمومی تشکل بیان داشت تشکیلات ما در موقعیت مناسب برای رفتن به سوی هدف‌های بزرگ‌تر قرار دارد و به طور کلی در وضعیت سامانمند در حال بالیدن به توسعه کمی قابل ملاحظه،  با دشواری‌های سخت‌افزاری قرار داریم.
 
وی در ادامه به اقدامات مطلوب شورای مرکزی در محور تولید سیاست‌ها اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد این کار تا رسیدن به نتیجه در شورای مرکزی دوره آتی پیگیری شود  و ارتقاء توان کارشناسی شورای مرکزی و استفاده از ظرفیت کارشناسی برون‌تشکیلاتی را مورد تأکید قرار دادند و موضوع تنقیح مصوبات و تقویت نظارت شورای مرکزی در دوره کنونی را از اقدامات مناسب شورا برشمردند.
 
نماینده مقام معظم رهبری پیرامون نظام اجرایی اتحادیه بیان داشت: حرکت قانونمند و هماهنگ با مصوبات شورای مرکزی از اقدامات مناسب ستاد مرکزی اتحادیه است و همچنین موضوع کم‌کردن هزینه‌های ستادی و شفافیت مالی، استفاده از فارغ‌التحصیلان، ارجاع برنامه‌ها به منظومه را از اقدامات مناسب ستاد مرکزی عنوان کردند و با حفظ اصول خواستار ابتکارات بیشتر در انجمن اسلامی و اتحادیه شهرستان‌ها واستانها  شدند و از جهت‌گیری درست دفتر مرکزی، اتحادیه استان‌ها و شهرستان‌ها و انجمن‌های اسلامی مدارس قدردانی نمود.
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در ادامه با عنایت به پیروزی‌های محور مقاومت ، خواستار پیشنهادات جدید اعضای قرارگاه‌ها در موضوع عنوان و شعار جنبش دانش‌آموزی شد. همچنین تشویق اعضا به مطالعه مفید و کار فکری و تقویت بنیه معرفتی و تداوم ارتباط اعضا را دستور کار انجمن اسلامی مدرسه تا ستاد مرکزی اتحادیه برشمردند  همچنین ضرورت مهارت‌آموزی اعضا، اهتمام به تقویت جسمی، ارتباط با بسیج دانش‌آموزی، ارتباط اعضا با ستادهای نمازجمعه را تاکید نمود.
 
نماینده مقام معظم رهبری با عنایت به مطالب عنوان شده توسط وزیر آموزش و پرورش پیرامون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ضمن تایید بیانات وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی ابراز امیدواری نمود تا  با ثبات مدیریت در این وزارت خانه زمینه اجرای طرح تحول بنیادین که مورد تاکید مقام معظم رهبری است پیش از گذشته فراهم گردد.
 
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ضمن تاکید بر پرهیز نگاه سیاسی به نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش مطلوب انقلاب اسلامی و تربیت نیروهای تراز انقلاب را منوط به اجرای دقیق محورهای این سند دانست.
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با اشاره به نقش آفرینی ویژه تشکل های دانش آموزی به عنوان مشاور امین  آموزش و پرورش، آمادگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را برای کمک به تحقق آموزش و پرورش تراز انقلاب اسلامی به ویژه  در سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم مجددا اعلام نمود.
 
نماینده مقام معظم رهبری با توجه به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری، ضمن اشاره به توفیقات مکرر جمهوری اسلامی و محور مقاومت در عرصه منطقه ای و بین المللی پیرامون تلاش دشمن و جریان انقلاب و مسائل حاشیه ای در کشور هشدارداد و راهبرد اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را در انتخابات همچون گذشته، تقویت حضور حداکثری و معرفی شاخصهای نماینده تراز انقلاب اسلامی برشمرد.