92/9/6 - 06:35
شماره مطلب : 1860
پنجم آذرماه 1392

متن سخنرانی های حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در سفر به استان آذربایجان شرقی

دیدار حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری با خانوادۀ محمد علی جابری فروغ
حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در بدو ورود به استان آذربایجان شرقی در منزل شهید دانش‎آموزان محمد علی جابری فروغ حضور یافته و به مقام شامخ شهدای دانش‎آموز ادای احترام کرد.ایشان ضمن ابلاغ سلام و درود مقام معظم رهبری به خانوادۀ این شهید دانش‎آموز، یک جلد قرآن مجید به آنان اهدا کردند.
 
وی در ابتدای این قرآن نوشتند: 
 
خانوادۀ گرانقدر شهید عزیز علیرضا جابری فروغ
 سلام خدای شهیدان و فرشتگان و مؤمنان بر شهید عزیزتان و پدر و مادر پر افتخاری که در اقتدا به حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، فرزند گرامی و دلبندشان را به حضرت دوست هدیه کردند. اینجانب سلام پر مهر رهبر حکیم و عالیقدرمان را به خانوادۀ شهید تقدیم می‎کنم. امیدوارم راه پر  فروغ شهیدانمان در حمایت از قرآن و عترت هماره  پر رهرو باشد و بیت شما همیشه در خدمت قرآن و عترت موفق و سربلند باشد.
 
وی در ادامه در  تجلیل مقام شامخ شهیدان و با اشاره به نقش پدران و مادران عزیز شهدا گفتند: امروز کشورمان هرچه عزت، آبرو، سربلندی و موفقیت دارد از برکت خون شهدا، خانواده‎های آنان و خانه‎های مقدس آنهاست و البته آن هم از برکت خوان سید الشهدا(ع) است.
 
 
- بازدید از فعالیت‎های انجمن اسلامی دبیرستان والفجر تبریز
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در جریان سفر به آذربایجان شرقی در بازدید از فعالیت‎های انجمن اسلامی دبیرستان والفجر تبریز، در جمع دانش‎آموز ان این مدرسه با اشاره به حدود 50 شهید دانش‎آموز این مدرسه، افتخار تحصیل در چنینی مدرسه‎ای را  به دانش‎آموزان حاضر تبریک گفت. 
وی با اشاره به نام مدرسه (والفجر) بیان داشت : به حمد الله اسم این مدرسه نیز یک نام قرآنی است و جالب است بدانید که سورۀ والفجر سورۀ حضرت اباعبدالله است؛ خداوند در ابتدای این سوره به فجر قسم یاد می‎کند تا بشارت روزهای نوارنی را بدهد و این روزهای روشن از مسیر شکستن قدرتهای طاغوتی خواهد بود.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری با اشاره به آیۀ «الم تر کیف ربک بعاد» گفت: خداوند در این سوره دربارۀ کسانی که با روحیۀ استبدادی امور مردم را در دست گرفته‎ و فساد و طغیان کردند، می‎فرماید: تاریخ پیش‎روی شماست  و شما می‎توانید به سرگذشت آنان توجه کنید. ما می‏بینینم که امروز نام ابا عبدالله الحسین(ع) نه تنها در کشور ما بلکه در اقصی نقاط جهان طنین‎انداز و الهام‎بخش است ولی اگر اسمی از یزید و معاویه و.. برده شود، به زشتی و پلیدی است یا در همین دوران اخیر جریان ستم‎شاهی در این کشور طغیان می‎کرد ولی طومار این رژیم مخصوص هم پیچیده شد؛ یا وقتی صدام به تحریک غرب و شرق به ایران حمله کرد به عاقبت مشابهی دچار شد.
وی با اشاره به آیۀ فوق گفت: این سنت خداست که ظلم و ستم نابود شدنی است و آیندۀ بشریت رو به روشنی است.
وی بیان داشت: این سوره یک تحلیل روانشنانسی هم ارائه میدهد که چطور برخی از انسان‎ها تبدیل به یزید، معاویه، صدام، رژیم صهیونیستی و ... می‎شوند. خداوند از انسان تربیت نشده سخن می‎گوید که وقتی امکاناتی به او داده می‎شود برای خودش شرایط اختصاصی قائل می‌شود و از این قدرت در اثر تربیت نشدن به‎طور ناصحیح استفاده می‎کند، وقتی این امکانات از افراد گرفته می‎شود، همچنان متنبه نمی‎شود و خدا را متهم می‎کند که با وجود همۀ این مواردی که از طاغوت‎ها برشمردیم طبق این سوره آینده روشن است و مسیر حرکت انسان یک مسیر رو به رشد است.
وی افزود: آینده از آنِ نفس مطمئنه است و در نهایت خرد و عقل انسان فروغ روشنی پیدا خواهد کرد که در این همان چیزی است که آیۀ« یَا أَیَّتُها النَّفسُ المُطمَئِنَّة ، إِرجعی إِلی ربِّکَ راضیةً مَرضیة، فَادخلی فِی عِبادی، وَادخلی جَنََّتی» به آن اشاره میکند و حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) مصداق برجستۀ این آیه هستند که به مقام اطمینان دست پیدا کردند و هم خدا از او راضی است و هم خدا از ایشان.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری در ادمه گفت: عصر اما حسین(ع) آغاز شده است و امام حسین(ع) آمده است تا بشر را نجات دهد، إن‎شاء الله شکوه و عظمت حسینی بشریت را نجات خواهد داد.
 
 
- نشست صمیمی با اعضاء قرارگاه های خواهران استان آذربایجان شرقی با عنوان "سرمشق ولایت"
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری در این دیدار فرمودند: بسیاری از مشکلات در حوزه رفتارهای اجتماعی، ناشی از فراموشی اصالت فطری دخترانه، جهت گیری غلط تربیتی و آسیب دیدن هویت دخترانه است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان با حضور در قرارگاه استانی دختران آذربایجان شرقی ضمن ابلاغ سلام پر مهر و محبت رهبر فرزانه انقلاب گفت: اگر کتاب حماسۀ عاشورا در دو جلد باشد. مطمئناً یک جلد آن مربوط به امام حسین(ع) و جلد دیگر مربوط به حضرت زینب(س) است. شکوه، بزرگی، عزت، معرفت، عشق، استقامت، صبر و ... واژگانی هستند که در برابر حضرت زینب(س) قدشان خمیده است.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری بیان داشت:حضرت زینب(س) برای همۀ بشریت استاد کل هستند ولی تبعاً برای دختران و بانوان پیام‎های ویژه‎ای دارند و اصل نجابت، حیا و عفاف با شخصیت ایشان عجین است و ایشان در ضمن حفظ این اصل اصیل به یاری جبهۀ حق و ولی خدا اقدام کردند و این اصل مقوّم رسالت پیام‎رسانی ایشان بوده است.
وی گفت: نکتۀ دیگری که در حماسۀ حضرت زینب(س) هماهنگی و ایفای نقش تاریخ‎ساز و حماسه‎گون با نقش مادری، همسری، حفظ کیان خانواده و حفظ روحیۀ زنانه به معنی دقیق کلمه بوده است.
وی با بیان اینکه در جریان این حادثه آنچه از ارزش‎های الهی که توسط بانوان حریم حسینی طلوع می‎کند و صبر و استقامت مثال زدنی ایشان و حضور اجتماعی ایشان در دفاع از ولایت در کنار طلوع احساسات و عواطف ناب مادرانه، خواهرانه و... است؛ اظهار داشت: نکتۀ  قابل توجه این است که همین بخش از شخصیت بانوان حریم حسینی، حادثه کربلا را ماندگار می‎کند. لذا، اصل کلیدی این است که اگر بناست حادثه‎ای اتفاق بیافتد و این حادثه در مسیر تاریخ نقش‎آفرینی کند بدون حضور خانم‎ها امکان‎پذیر نیست و البته این حضور در عین حفظ اصالت‎های فطری آنان اتفاق می‎افتد.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری بیان داشت: کربلا یک جریان تاریخ‎ساز است و ما می‏بینیم که حضور در کربلا، یک حضور خانوادگی است و این حضور این پیام را دارد چرا که بانو معنا، شأن، مقام، احترام، جایگاه و ویژگی خاص خودش را دارد.
وی در ادامه خطاب به دختران انجمنی گفت: اگر می‎خواهید شخصیت خود را زینب‎گونه بسازید، باید بدانید که فرصت چندانی ندارید الان مخصوص شماست چون شخصیت شما در حال شکل‎گیری است و معمولاً تا حدود 18 سالگی مبانی شخصیتی انسان‎ها مستقر می‌شود. 
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری عنوان کرد: خداوند عالی‎ترین عطیه‎های خود را به دختران کرامت کرده و باید تلاش کنید با حفظ اصالت فطری دخترانه، حضور اجتماعی خود را تأمین کنید.
وی با بیان اینکه برای حفظ اصالت‎های دخترانه، حضور اجتماعی آنان باید حیا محور باشدگفت: اگر این اصالت‎ها آسیب ببیند خانم‎ها نخواهند توانست تاریخ‎ساز باشند، بلکه تاریخ‎سوز خواهند شد. و این همان اتفاقی است که در دنیای غرب با عناوینی مانند فمینیست و با تبلیغات در قالب‎ رمان‎ها، فیلم‎ها، کتاب‎ها، ژورنال‎ها و ... برای تغییر سبک زندگی صورت گرفته است. لذا، حرکت زنان غربی یک حرکت قسری است و فرجام این حرکت قسری سیاه بختی است و وقتی که زن سیاه بخت شد مسلماً خانواده و جامعه سیاه بخت خواهد شد، چرا که در چرخۀ تربیت انسان‎ها نقش اصلی با مادران است. 
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری عنوان کرد: خیلی از اشکالاتی که در رفتارهای اجتماعی مشاهده می‎کنیم ناشی از فراموشی اصالت فطری دخترانه، جهت‎گیری‎های غلط تربیتی و آسیب‎زدن هویت دخترانه است.
 وی در پایان ضمن تأکید بر انجام فعالیت‎های قرآنی، برنامه‎ریزی‎های علمی، درسی و توجه و مشارکت‎دهی به والدین در برنامه‎های اتحادیه، در پاسخ به سؤالات دانش‎آموزان گفت: بسیاری از مشکلات در حوزۀ رفتارهای اجتماعی، ناشی از فراموشی اصالت فطری دخترانه، جهت‌گیری غلط تربیتی و آسیب‌دیدن هویت دخترانه است.
 

- حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در قرارگاه استانی برادران آذربایجان شرقی

حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در قرارگاه استانی برادران آذربایجان شرقی گفت: ایام پس از عاشورا سرشار از درس‌‎های آموزنده است مخصوصاً برای نوجوانان تا افق پیش‌روی مسیر زندگی خود را ترسیم کنند. 

حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری اظهار داشت: اعضای انجمن اسلامی همیشه و به‎ویژه  در این ایام با زیارت عاشورا انس دارند. این زیارت سند زندگی  حسینی و منشور تربیت حماسی است. این زیارت یک متن معمولی و عادی نیست و سند آن هم بسیار محکم و قطعی است مضمون این زیارت نیز نقض، پر محتوا، انرژی‎بخش، حرکت‎آفرین و مقصدنما است. 
وی اضافه کرد: این زیارت را نه فقط به قصد ثواب، گشایش در زندگی، پاداش‎های اخروی، بلکه برای انتخاب شیوۀ زندگی باید قرائت کرد. این متن هم زیارت است و هم دعا است هم به امام حسین(ع) عرض ارادت می‎کنیم و هم خطاب به خداوند دعاهایی را مطرح می‎کنیم.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری گفت:  لذا این متن تلفیق بسیار بدیع و زیبایی از زیارت و دعا است و در حقیقت در این زیارت امام حسین(ع) را به عنوان یک شخصیت محبوب واسطه قرار می‎دهیم تا بهترین آرزوها را از حضرت حق مسئلت کنیم در زیارت عاشورا اسرار ولایت آشکار شده مثلاً خطاب به امام حسین(ع) می‌گوییم مصیبت شما بر اهل اسلام و نه تنها بر اهل اسلام بلکه بر جمیع اهل آسمان سنگین است. پیام ویژه‎اش عبارت این است که حجت خدا و امام معصوم قلب عالم امکان است و آن سیر در حقیقت به قلب امکان اهلیت کرده است. 
وی بیان داشت: زیارت عاشورا در کنار سخن از مصیبت امام‎شناسی هم دارد و جایگاه امام برای شیعه چنین جایگاهی است. ما باید از این زیارت بهترین بهره‎های تربیتی را ببریم چرا که یک مکتب تربیتی است و شهدا نیز از همین زیارت درس گرفته، تربیت شده‎اند.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری عنوان کرد: در این زیارت با سلام‎های خودشان به حضرت سیدالشهدا(ع) وصل می‌شوید و در این مسیر ارتباطی است که ساخته می‌شوید. چرا که دلتان را به دیدار حضرت برده‎اند و در این مسیر ارتباطی است که ساخته می‎شوید. چرا که دلتان را به دیدار حضرت برده‎اند و حضرت شما را نظاره کرده، سلامتان را پاسخ داده و در دل و جان شما تصرف می‌کنند و همین نگاه حضرت دل شما را پاک و نورانی می‎کند و در این جاذبۀ نورانی دل و قلب شما به جوش و شور می‎آید پس از این جهت به مسئله نگاه کنید.
وی خطاب به اعضای انجمن اسلامی گفت: از فرصت جوانی خود برای تربیت حسینی استفاده کنید چرا که برداشت‌های تربیتی وقتی به داد انسان می‌رسد که انسان مستعد باشد و قلب جوان‎ها مستعد دریافت از برداشت‌ها است.چرا که همزمان با افزایش سن، پذیرش انعطاف شخصیتی کاهش می‎یابد و اگر غفلت کنید این فرصت از دست خواهد رفت پس نگاه ما به زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین(ع) به عنوان یک متن شیعی درجه یک فاخر، نگاه به یک منشور تربیت الهی، محمدی، علوی، فاطمی، حسنی و حسینی است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان  اظهار داشت: ما با سلام، لعن، افشاگری، نگاه جریان‎شناسی، طرح آرزوهای بلند الهی اتصال به مروت، جوانمردی و سلحشوری حضرت و اتصال به یاران ایشان تربیت می‎شویم. پس زیارت عاشورا یک منشور عالی تربیتی است  که همیشه فرزندان خود را با این منشور تربیت می‎کند. حافظت می‎کند و رشد می‎دهد.
 
- حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در جمع کادر و مربیان اتحادیه استان آذربایجان شرقی
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در جمع کادر و مربیان اتحادیه استان آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه بخش تعلیم و تربیت مغفول واقع شده است و توجه به اولویت‎بندی در این حوزه مناسب شأن آن نیست و این در حالی است که درگیری ما با دشمن در این حوزه است.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری گفت: امروز دشمنان ما دچار ناامیدی شده‎اند و مذاکرات ژنو این مسئله را به‎خوبی نشان داد چرا که آنها متوجه شده‎اند که باید کوتاه آمده و حق ملت ایران  را به رسمیت بشناسند. هر چند که سعی می‎کنند در اظهار نظر و تبلیغات خود عکس این را ابراز کنند.
وی ادامه داد: درگیری در صحنه‎های مختلف سیاسی، نظامی و ... به نقطه‎ای رسیده است که دشمن از اقدامات کوتاه‎مدت مثل عرصۀ نظامی، اقدامات میان‎مدت مثل تحریم‎های اقتصادی ناامید شده است و صلابت مردم و نظام اسلامی به برکت رهبری مقام معظم رهبری باعث این موضوع شده است.
وی عنوان کرد: آنها در فتنۀ 88 پیام ملت ایران را دریافت کردند و کورسوئی از امید که داشتند در انتخابات ریاست‎جمهوری از بین رفت. پس دشمن از راهبردهای اورژانسی کوتاه مدت و میان مدت ناامید شده و هرچندکه همچنان در این عرصه‎ها نیز تحرکات فراوانی خواهد داشت و لیکن نقطۀ ثقل درگیری مطمئناً در بخش آینده خواهد بود. آنها درصدد هستند تا آینده جوانانی را که سازندگان آینده هستند استحاله کنند و به اصطلاح به دنبال راهبرد شین، شین یعنی شبهه پراکنی و شهوترانی هستند. 
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری خطاب به مربیان و کادر اتحادیه گفت: آیندۀ کشور دست کسانی است که دلهای آینده‎سازان این کشور یعنی دانش‎آموزان را تسخیر کنند. پس باید به عنوان یک مؤمن مجاهد انقلابی در این عرصه وارد شوید. این عرصه به انسان‎های عاشق، عارف و مجاهد نیاز دارد و با روحیۀ کارمندی نمی‎توان به وظایف انقلابی عمل کرد.
وی تأکید کرد: با این دید به انجمن اسلامی و فعالیت‎های تربیتی نگاه کنید و آن را قدر بدانید چرا که اکنون شما سینه به سینه دشمن ایستاده‎اید و با او مبارزه می‎کنید همان‎طور که در دفاع مقدس همه داوطلب حشور در خط مقدم و رویارویی رو در رو با دشمن بودند بدانید که شما نیز الان در خط مقدم و نقطۀ تماس قرار دارید.
 
حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در همایش «بانوان ولایی» با حضور اعضای انجمن اسلامی دختر، مادران انجمنی و فارغ‎التحصیلان انجمنی استان آذربایجان شرقی
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در همایش «بانوان ولایی» که با حضور اعضای انجمن اسلامی دختر، مادران انجمنی و فارغ‎التحصیلان انجمنی استان آذربایجان شرقی،  در استان آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: وقتی نام زینب برده می‎شود. یک فهرست طولانی از مکارم اخلاق در ذهن مؤمنان شکل‎ می‎گیرد. وی افزود: زینب عالی‎ترین مرتبه عرفان شناخت حق قرار دارد.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری در رابطه با صبر زینب‎(س) گفت: آنچه که از شخصیت حضرت زینب(س) در مقام صبر طلوع کرد همه صابران را به خشوع و خضوع وا می‎دارد. 
وی زینب(س) را مهاجر مجاهد در راه خدا دانست و گفت: صحنۀ عاشورا به کیفیتی طراحی شده که شما همزمان هجرت جهاد، صبر و مقاومت را بر پایۀ دلداگی به حضرت حق مشاهده می‎کنید.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری افزود: تعبیر زیبایی که یکی از محققان دارد که می‎فرماید شریکه الحسین(ع) یعنی کسی که در ساخت این حماسۀ عظیم با امام حسین(ع) شریک است. 
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری به مکارم حضرت زینب(س) در نقش‌های مادری، خواهری، همسری اشاره کرد و وی را یک شخصیت عالم، فرهیخته و مدرس دانست.
وی در توصیف فصاحت و بلاغت حضرت زینب(س) گفت: خطبه‎هایی که از ایشان نقل شده شبیه خطبه‎های امیرالمؤنین و خطبه حضرت زهرا(س) است؛ واژه‎ها مثل موم در دست فصاحت و بلاغت ایشان است؛ وقتی با این قدرت روحی همراه می‎شود این نتیجه را می‎دهد که در برابر خیل عظیم دشمن سخنرانی  می‎کند و آن بیانات پرشور، مؤثر و منقلب‎کننده را دارد و می‎بینیم که ساختمان روحی این شخص چه‎قدر استوار است.
وی با بیان اینکه زینب(س) یک شخصیت عابد نیایشگر عاشق است؛ گفت: امام حسین(ع) در بیانی تاریخی در جریان وداع با حضرت زینب فرمود: خواهر جان مرا در نماز شبت فراموش نکن. این جمله را امام حسین(ع) می‎گوید که قلب عالم است. این نماز شب چه نمازی بوده که امام از او طلب دعا می‌کند؟
وی بیان داشت: همۀ این ویژگی‎هایی که فهرست شد و چیزهای دیگری که وقت بیان آن وجود ندارد، همگی به یک ویژگی دیگر بر می‎گردد و آن مقام دختر بودن حضرت زینب است که مقام بسیار شامخی است. زینب(س) همۀ این ویژگی‎ها را از مقام دختری کسب می‎کند. یعنی طی کردن یک مسیر تربیتی در خانه علی و فاطمه که بنیان معرفتی، قدرت روحی، بردباری و صبر و هم این فهرست طولانی از مکارم و زیباییی‎های روحانی و ذخایر و ثروت عظیمی که حضرت دارد به دوره دختری حضرت زینب بر می‎گردد.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در رابطه با اصالت دختری حضرت زینب(س) گفت: برای شیعه فقط و فقط وجود حضرت زینب(س) کفایت می‎کند در حالی‎که فراتر از او حضرت زهرا(س) را داریم.
وی افزود: اگر کسی بخواهد دورنمایی از این شخصیت بزرگ را در شخصیت خود فراهم کند باید اصالت دخترانۀ خودش را کشف کند، این هویت را کشف کند و ذخایری را که به وی عطا شده را کشف کند.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری دانش‎آموزان بیان داشت: آنچه خدا به دختران داده سرمایۀ مادی نیست. این ذخایر را نباید فراموش کرد. همۀ آنچه در حضرت زینب طلوع کرده، خداوند ریشه‎ها، مبانی و ظرفیتش را در وجود شما قرار داده است. 
وی افزود: زینب(س) در قله است ولی شما می‎توانید در دامنه این قله به منازل والایی دست پیدا کنید. چرا که خداوند آنچه از این ظرفیت‎ها به زینب داده به شما هم داده، این را باور کنید؛ به زینب فطرت خود ایمان بیاورید به زینب خودتان ایمان بیاورید و این همان چیزی است که دختران جامعه ما، پدران، صدا و سیما و همه ما نیاز داریم که به اصالت دختری ایمان بیاوریم که در اینصورت امروز ما متفاوت خواهد شد و فردای ما نیز جور دیگری ساخته خواهد شد. 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی اظهار داشت: به این خود زمینی که خداوند در وجود شما تعبیه کرده است ایمان بیاورید.
وی عنوان کرد: در قدرت روحی و استقامت و صبر، ظرفیتی که خداوند به خانم‎ها داده اصلاً قابل مقایسه با آقایان نیست. در تحلیل‎های دقیق در این جنبه هم خانم‎ها ممتاز هستند و حتی در مباحث فیزیولوژیک ثابت شده که توان جسمی خانم‌ها به مراتب از آقایان بالاتر است.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری تأکید کرد: با تأسف باید بگوییم که زمانه ما، زمانۀ زنده به گور کردن دختران به شیوه‎های مدرن است. در زمان جاهلیت اولی دختر را ننگ می‎دانستند و او را زنده به گور می‎کردند و در جاهلیت اولی جسم دختران را در گور می‎کردند و اکنون روح دختران را در قبری به اسم فمینیسم دفن می‎کنند و در پوشش احیا کردن، روح دختران را دفن می‎کنند.
وی گفت: زینب(س) یعنی پایان راهی که شما در اول آن راه هستید. پس بین خودتان و حضرت زینب(س) این نسبت را برقرار کنید و به زینب(س) درونتان ایمان بیاورید.