92/9/5 - 06:32
شماره مطلب : 1843
یکم آبان ماه 1392

متن سخنرانی های حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در سفر به استان قزوین

حضور نماینده محترم ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در مزار شهدای قزوین

نماینده محترم ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، صبح روز چهارشنبه 1/8/92 جهت بازدید از فعالیت های اتحادیه استان وارد استان قزوین شدند. ایشان در ابتدای برنامه سفر استانی شان جهت تجدید میثاق با آرمان های شهدای گرانقدر اسلام در  مزار شهدای قزوین حضور یافتند، در این برنامه که با همراهی فلاح مسئول اتحادیه استان و کادر اتحادیه برگزار گردید ایشان پس از قرائت فاتحه بر مزار شهدای دانش آموز و حضور بر سر مزار سردار شهید بابایی، به زیارت حرم مطهر شاهزاده حسین(ع) مشرف شدند و با حضور در سرداب مقدس امامزاده حسین(ع) از این مکان متبرک زیارت کرد.

 

بازدید از مدرسه دخترانه صدیقه کبری (س)

حجت الاسلام والمسلمين حاج علي اكبري (مدظله) نماينده محترم مقام معظم رهبري در اتحاديه انجمن هاي اسلامي به همراه آقای فلاح مسئول اتحاديه انجمن هاي اسلامي استان قزوين و مسئولين مديريت آموزش و پرورش ناحيه دو از دبيرستان صديقه كبري(س) بازديد نمودند. در این بازدید که ساعت 9صبح اول آبان 1392 آغاز گردید پس از عرض خیر مقدم توسط مسئولین انجمن اسلامی، ایشان در مراسمی که به مناسبت عید غدیر خم بر پا گردیده بود حضور یافتند.

 در اين بازديد سركار خانم صدرايي مسئول انجمن اسلامي دبيرستان صديقه كبري(س) گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در اين آموزشگاه را ارائه نمودند. در ادامه حجت الاسلام حاج علي اكبري ضمن تبريك عيد فرخنده غدير با اشاره به عظمت پيام غدير تصريح كرد:"پيام غدير به اندازه اي عظمت داشت كه وقتي ناديده گرفته شد، حضرت فاطمه(س) وارد ميدان شد."  ايشان همچنین گفتند:" برای درک عظمت پیام غدیر کافی است بدانیم که آن روزی که این پیام نادیده گرفته شد حضرت زهرا(س) به میدان آمدند.

ایشان اظهار داشتند: درک این قضیه وقتی ممکن است که به این نکته توجه داشته باشیم که عالم، عالم حقیقت، شخصی بالاتر از حضرت زهرا(س) ندیده است

وی ادامه دادند: حیات معنوی انسانها در گرو پیام غدیر است و اگر به این پیام توجه شود بشریت به سعادت میرسد. وی با اشاره به مبانی حکومت اسلامی برگرفته از غدیر بیان داشت: دربارۀ حضرت حجت(عج) نیز اگر مردم بخواهند و برای این خواستن بایستند حضرت تشریف خواهند آورد. ما باید شکر کنیم که خدا به ما و مردم ما این توفیق را داده است که به پیام لبیک گفته و در جهان ما را به این نام میشناسند."

همچنين ضمن مثبت ارزيابي نمودن فعاليتهاي انجام شده توسط  انجمن اسلامي در آموزشگاه از زحمات مسئولين و دانش آموزان آموزشگاه تقدير و تشكر نمود. در پايان مراسم نيز از فعالان انجمن اسلامي آموزشگاه تقدير گرديد.  

 

بازدید از انجمن اسلامی دانش آموزان هنرستان شهید چمران قزوین

حجتالاسلام و المسلمین حاجعلیاکبری و هیئت همراه از انجمن اسلامی دانش آموزان هنرستان فنی شهید چمران بازدید بعمل آوردند. در این بازدید که  با همراهی آقای فلاح مسئول اتحادیه استان قزوین و کادر اتحادیه استان برگزار شد، حجتالاسلام و المسلمین حاجعلیاکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشآموزان در این بازدید گلدوزها مسئول انجمن هنرستان شهید چمران قزوین گزارشی از وضعیت انجمن و برنامه های پیش رو ارائه کرد.

نمایندۀ مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در بازدید از فعالیت های انجمن اسلامی هنرستان شهید چمران قزوین به اعضای انجمن اسلامی این مدرسه پیشنهاد کرد که کار ویژه ای برای 40 شهید دانشآموز این هنرستان انجام داده و کتابی را در این زمینه آماده کنند، همچنین وی گفت: نامگذاری فقط ویژۀ تزیین نیست و پیشنهاد میکنم اعضای انجمن اسلامی هنرستان شهید چمران برای معرفی این شهید بزرگوار دورۀ چمران شناسی برگزار کنند.

 حجتالاسلام و المسلمین حاجعلیاکبری ضمن بیان خاطرهای از لبنان گفتند: شیعیان لبنان در شهر صیدا، هنرستانی را به اسم شهید چمران نامگذاری کردهاند در پایان برنامه حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری از عملکرد انجمن مدرسه تشکر و قدردانی نمودند.

 

دیدار با آیت الله باریک بین امام جمعه قزوین

در ابتدای این دیدار که در منزل امام جمعه قزوین برگزار شد، آیت الله باریک ضمن تبریک عید سعید غدیر خم بیان داشت: "رسول گرامی اسلام بعد از مراسم آخرین حج خود، مردم را در آن شرایط نگه داشت و رسالت آسمانی خویش را به مسلمانان ابلاغ نمود، بنابراین قطعاً غدیر نشانه عظمت و ضرورت ولایت  است."
 
نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه قزوین غدیر را تداوم خط نبوت دانست و بیان داشت: غدیر تداوم خط نبوت است و بدون شک واقعه غدیر نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته است.
 
امام جمعه قزوین ضمن تمجید از ملت ایران به خاطر خلق حماسه بزرگ سیاسی در انتخابات 92 بیان داشت: "ملت ایران با حضور خود در پای صندوق های اخذ رای حماسه سیاسی مورد نظر رهبر معظم انقلاب را رقم زدند و دشمنان را به حیرت واداشتند."
 
در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد علی اکبری (نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان) ضمن ابراز خرسندی از دیدار با امام جمعه قزوین و تبریک عید غدیر خم بیان داشت: "جوامع بشری همواره نیازمند یادآوری و حضور همیشگی هویت های فرهنگی و اصالت های معنوی هستند."

 

حاج علی‌اکبری: تبیین جایگاه ولایت در بین مردم توطئه دشمن را خنثی می‌کند

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان این‌که «دشمن از تمام تلاش خود برای ضربه زدن به حریم ولایت استفاده کرده است»، گفت: تبیین صحیح جایگاه ولایت در بین مردم می‌تواند تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

ایشان در مراسم عمامه‌گذاری طلاب حوزه‌های علمیه قزوین که در شبستان امام علی(ع) مسجدالنبی(ص) قزوین برگزار ‌شد، اظهار کردند: روحانیت در طول تاریخ نقش ممتاز و بی‌بدیلی را در کشور ایفا کرده است و ارتباط روحانیت با مردم به خصوص نسل جوان باید بیش از پیش پررنگ شود.

وی با بیان این‌که «توجه بیشتر به علوم انسانی یکی از نیازهای اصلی حوزه‌های علمیه است»، تصریح کرد: حضور روحانیون و علما در سطح جامعه و برقراری جلسات تفاسیر قرآن می‌تواند برقرار کننده پیوند بین روحانیت و جامعه باشد و باید با تقویت این حضور رابطه با مردم را قوت بخشید.

وی درباره حضور نیروهای جوان در مساجد تأکید کرد: وجود و ارتباط خوب نیروهای جوان و خوشفکر در درون مساجد در غالب برنامه‌های فرهنگی ظهور پیدا کرده و باید از آن به عنوان یک فرصت بزرگ فرهنگی یاد کرد.

ایشان با بیان این‌که «روحانیون باید ارتباط خود را با نسل نوجوان و جوان بیشتر کنند تا بتوانند سوالات و شبهات آن‌ها را پاسخگو باشند»، تأکید کرد: برقراری ارتباط بین روحانیت و جوانان باعث ایجاد روحیه معنوی در سطح جامعه و گرایش بیشتر جوانان به سمت مباحث دینی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به غدیر یادآور شد: باید مساله غدیر را به عنوان اصل و مبنای ولایت برای مردم به خصوص نسل نوجوان و جوان تبیین کرد و فرمودند شرایط امروز کشور به گونه‌ای است که دشمن از تمام تلاش خود برای ضربه زدن به حریم ولایت استفاده کرده و در این میان تبیین صحیح جایگاه ولایت در بین مردم می‌تواند تمام این توطئه‌ها را خنثی کند.

 

نشست با کادر اتحادیه و مربیان قرارگاه های استان قزوین

حجتالاسلام و المسلمین محمد جواد حاجعلیاکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانشآموزان در جمع اعضای کادر اتحادیه استان و مربیان قرارگاه های استان گفتند: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی با داشتن ظرفیت های خوب و نیروی انسانی متعهد می تواند در تعلیم و تربیت کشور منشاء خدمات موثری باشد.

حجت الاسلام محمد جواد علی اکبری چهارشنبه شب در نشست کادر مربیان و مدیران قرارگاههای شهری که در محل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی قزوین برگزار شد اظهار داشت: این اتحادیه به عنوان نهادی انقلابی با حضور جوانانی متعهد و مخلص که مطیع ولایت هستند تاکنون منشاء کارهای خیری در فعالیتهای آموزشی شده است.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی جوانان برومندی تربیت شده اند که در مسیر الهی گام برداشته اند و امروز نیز نهادهای انقلابی در هدایت آینده سازان بسیار موثر عمل کرده اند.  ایشان بیان کرد: در دوره ای زندگی می کنیم که با حاکمیت ولایت فقیه اسلام و اهلش عزیز و نفاق ذلیل شده و همه باید قدردان نظام باشیم و در صیانت از ارزشها گام برداریم.

ایشان همچنین یادآور شذ: تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم اما دستاوردهای زیادی هم داشته ایم که با تداوم مسیر درست می توان به اهداف تعریف شده دست یافت.  حجت الاسلام علی اکبری تصریح کرد: کسانی که در اتجادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی عضو فعال هستند باید بدانند که این حضور لطفی الهی است که باید از فرصت بدست آمده برای خودسازی و هدایت دیگر جوانان استفاده مطلوب کنند.

این مسئول بیان کرد: انجمن های اسلامی کانون توفیق الهی است و فرصت لازم را برای هنرمندی و دعوت جوانان با ایجاد جاذبه های دینی فراهم کرده که امیدوارم اعضاء اتحادیه با تقویت باورهای دینی در مسیر ارزشها حرکت کنندوی با تجلیل از شخصیت حضرت امام راحل گفت: در شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جاذبه ای بود که میلیونها نفر را جذب حود کرد که این کار با رفتار، گفتار و شخصیتی اسلامی و دینی محقق شد و امروز هم مقام معظم رهبری با همین جاذبه الهی توانسته اند با هدایت انقلاب اسلامی مسیر امام را ادامه دهند.

حاج علی اکبری فرمودند: با نگاه متفکرانه و با طراوت می توان شرایط تربیتی کشور را بهبود بخشید و با سرمایه های ارزشمندی که در اتحادیه انجمن های اسلامی داریم می توانیم در تعلیم و تربیت کشور منشاء خدمات موثری شویمنماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی یادآورشد: اگر جوانان را توسط جوانان متعهد هدایت و راهنمایی کنیم می توان مسیر درست را با مقبولیت بیشتری ترویج کرد.

خطاب به اعضای انجمن اسلامی گفتند: همانطور که رهبر فرزانه گفتند قدر عضویت در انجمن اسلامی را بدانید، لذا بیشتر کار کنید و اطرافیان خود را بیدار کنید.  در ادامه تعدادی از مربیان و اعضای قرارگاه ها به بیان پاره ای از مسائل و مشکلات پرداختند.